Anasayfa / Kredi Kartları / Hesap Kesim Tarihi Nedir? Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir

Hesap Kesim Tarihi Nedir? Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir

Günümüzde milyonlarca kişi kredi kartı kullanıcısı oldukalrından dolayı , bankacılık hizmetleri de buna bağlı olarak sürekli kendini geliştirmektedir. Bankalar genellikle her müşterisine kredi kartı imkanı sunarken , ödeme konusunda da karşı taraftan ayrıca bir önem beklerler. Kredi kartlarının olmazsa olmazı hesap kesim tarihi bir aylık dönemi kapsar. Hatta bazı kişiler bu tarihe göre alışverişlerini sınırlandırırlar. 

Hesap Kesim Tarihi Ne Demek?

Her kredi kartının hesap kesim tarihi buılunur. Bu tarihte dönem içi yapılan tüm harcamaların borç çizelgesi kart kullanıcısına ulaştırılır. Buna bağlı olarak da son ödeme tarihine kadar kullanıcı kredi kartı borcunu öder. Hesap kesim tarihi ilk kart verilirken belli olur. Bu tarihi uygun bulmayan müşteriler banka yetkilisinden değiştirilmesini rica eder. Her kullanıcının gelir günü farklı olduğundan dolayı böyle bir değişikliğe gitmek isteyebilir. 1 yıl içerisinde sadece 2 kez hesap kesim tarihi değişikliği yapılabilir.

Tavsiye :  İş Bankası Maximiles Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? Kart Avantajları Nedir?

 Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Yılda 2 kez değiştirme hakkına sahip olunan hesap kesim tarihi banka şubelerinden , çağrı merkezlerinden ve intenet şubesinden gerçekleştirilir. Hesap kesim tarihi oldukça önemlidir. Çünkü geç kalınan kredi kartı aylık ödemesi faiz işleyeceğinden dolayı dikkat edilmesi gerekir. 

 Hesap Kesim Tarihi Ne Zaman Olmalı?

  Kredi kartı kullanıcıları kartlarının hesap keism tarihini ödeyebilecekleri tarihe göre tercih etmeliler. Buna bağlı olarak hesap kesim tarihinizle aldığınız maaş tarihi birbiri ile uyumlu olmalıdır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir