Anasayfa / Kredi Kartları / Hesap Kesim Tarihinde Yapılan Harcamalar Hangi Ayın Ekstresine Yansır?

Hesap Kesim Tarihinde Yapılan Harcamalar Hangi Ayın Ekstresine Yansır?

Kredi kartı kullanan kişilerin pek çoğunun en çok merak ettiği konular arasında hesap kesim tarihi ile ilgili noktalar yer almakta. Kredi kartı asgari ödemesini şekilde ödemekte olan kişi, hesap kesim tarihinde yapılan harcamaların hangi aya yansıdığını merak ediyor.

Hesap kesim tarihi sürecinde alışveriş yapıldığı zaman bir sonraki hesap özeti dönemine dahil olup olmadığı merak edilmekteydi. Ancak bu durumda işlemin geçtiği POS cihazı çok büyük önem taşıyor. Alışveriş yapılan kredi kartının POS cihazının aynı bankaya ait olması durumunda, yapılan alışveriş aynı gün düzenlenen ekstreye yansır.

Bu durumda da kişi asgari ödemede bir takım zorluklar yaşayabilmekte. Ancak ekstrenin bir sonraki aya yansıması durumunda kişi bütün durumları göz önünde bulundurur. En azından ödemeyi rahat bir şekilde gerçekleştirebilmek için planlama yapılmış olur.

Ortak POS’un kullanımı son zamanlarda yaygınlaştı

Son yıllarda ortak POS kullanımı bir hayli yaygınlaştı. Bu süreçle birlikte artık alışveriş mağazalarında ortak POS sayesinde pek çok bankaya ait işlem kolaylıkla gerçekleşiyor. Böylelikle kredi kartı ile alışveriş yapacak olan vatandaş mağduriyet yaşamıyor.

Ortak POS’un kullanımıyla birlikte aynı zamanda yaşanmakta olan pek çok sorun da çözülmüş oluyor. Önyüz farklılıkları sebebiyle meydana gelmekte olan sorunlar kredi kartı kullanıcılarının başını ciddi anlamda ağrıtmaktaydı. Ancak bu durum çok büyük bir oranda ortadan kalkmış durumda.

Tavsiye :  Kredi Kartımı Kaybettim Diyenlerin Riskleri ve Yapması Gerekenler

Hesap kesim tarihinden sonra yapılan alışverişlerde ne olur?

Hesap kesim tarihinden sonra yapılan alışverişler, bir sonraki ödemeye yansır.

Hesap kesim tarihinde saat önem teşkil eder mi?

Hesap kesimleri genel olarak bankalarda saat 23.00’da gerçekleşmektedir. Bu saatten önce yapılan işlemler aynı gün kesilecek olan hesap özetine yansıyor. Ancak işyerinin saat 23.00’dan sonra herhangi bir saatte işlem yapmasıyla işlem bir sonraki hesap özetine yansır. Bundan dolayı kişiler alışverişlerini yaptıktan sonra asgari tutarı öderken bu durumu dikkate almak durumundalar. Aksi takdirde kişiler çok ciddi anlamda sıkıntılarla karşı karşıya kalabilir.

Kredi kartı kullanımından kaynaklanan kullanıcı hataları sebebiyle her yıl pek çok vatandaş icra durumlarıyla karşı karşıya kalıyor ve sıkıntılar yaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir