Anasayfa / Kredi Kartları / HSBC Kredi Yapılandırma 2017

HSBC Kredi Yapılandırma 2017

Bankalar, müşterilerine ihtiyaç duydukları finansal kaynakları sağlarlar. Bu finansal kaynaklardan kerdi ve kredi kartı olanakları ile faydalanan tüketiciler, bankaya borçlanarak belirli bir vade süresince bu borçların geri ödemesini yaparlar. Geri ödeme süreci belirli bir vade süresiyle (krediler için) olabildiği gibi dönemsonu ve asgari ödeme (kredi kartları için) şeklinde olabilmektedir. 

Banka sağladığı kredi için bir faiz oranı uygular ve böylelikle finansal maliyetini karşılar. Tüketiciler de borcu geri öderken ana paranın taksidine artı olarak faizi de geri öderler. Bu uygulama hem kredi hem de kredi kartı için geçerli olup kredili mevduat hesabı ve nakit avans için de ayrıca uygulanabilmektedir.

Kimi zaman kişiler kullandıkları bu kredi ve kredi kartı olanaklarından faydalandıktan sonra bu borcu geri ödeme konusunda güçlük yaşayabilmektedirler. Bu gibi durumlarda da bankalar tüketicilere yapılandırma imkanı sunmaktadır. Yapılandırma ile kredi ve kredi kartı borcu kapatılarak, yeni bir kredilendirme açılır ve kişinin anapara borcu yeni bir faiz oranı ve vade süresi ile değerlendirilerek taksitli olarka geri ödeme şansı verilir.

Tavsiye :  Denizbank Bonus Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma

HSBC KREDİ KARTI YAPILANDIRMA

Eğer HSBC Bank’a kredi kartı borcunuz var ise ve geri ödeme konusunda güçlük çekiyorsanız bu durumda siz de hsbc kredi kartı yapılandırma başvurusu yapabilir ve kart borcunuzun anapara tutarını bir faiz oranı ve vade süresi ile geri ödemeye başlayabilirsiniz. Böylelikle kredi notunuzun düşmesi ve daha ilerleyen süreçte yasal takip riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

BAŞVURU SÜRECİ:

Kapatacağınız borç için hsbc kredi kartı yapılandırma sürecini başlatmak üzere bankanın sağladığı 9 ay taksitlendirme olanağından faydalanabilirsiniz. Kredi kartı borcunuzu 9 eşit taksitle kapatmak üzere bankanın size en yakın şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ayrıca 0850 211 0 111 hsbc telefon bankacılığı hizmetlerinden faydalanarak da kredi kartınızın yapılandırılması için başvuru yapabilirsiniz.

Ancak unutulmamalıdır ki kredi kartınızı yapılandırmak için başvuru yapacakken ödenmemiş hiçbir fatura borcunuzun bulunmaması gerekmektedir. Aksi takdirde banka başvurunuzu reddedebilir. Eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız diğer bankalardan borç kapatma kredisi veya borç transferi işlemi talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir