Anasayfa / Kredi Kartları / IBAN Nedir ? IBAN Numarası Nerede Yazar

IBAN Nedir ? IBAN Numarası Nerede Yazar

IBAN numarası nedir? IBAN nerede yazar? Banka kartında yazar mı? iban nedir ne işe yarar? sorularına cevap bulabileceğiniz yazımızı okumaya devam edin….

İBAN nedir?

Sayfa İçerikleri

IBAN, uluslararası banka hesap numarası anlamına gelmektedir. Hesap numarasından daha güvenli olduğu için IBAN numarası genel olarak tercih edilmektedir. Meydana gelebilecek herhangi bir güvenlik sorununun önüne geçebilmek için bu numara kullanılmaktadır.

IBAN nerde yer alır?

Transferlerin daha hızlı ve güvenli bir şekilde yapılmasına olanak sağlayan IBAN, genel olarak banka kartı üzerinde yer almaz. Kartların üzerinde genellikle kart numarası, son kullanma tarihi bilgileri yer almaktadır. IBAN genellikle hesap defterinde yer almaktadır.

Bu numara ülkemizde TR ile başlar ve 26 haneden oluşur.

Tavsiye :  Halk Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

IBAN Nedir ? IBAN Numarası Nerede Yazar ile ilgili görsel sonucu

IBAN numarası bir banka hesabına sahip olduğunuz zaman zaten vardır. Alabilmek için ayrıca bir işlem daha yapılmasına gerek yoktur. Bu numarayı unuttuysanız veya öğrenmek istiyorsanız intenet şubesinden yararlanabilirsiniz. İntenet şubesini de kullanmıyorsanız veya banka şubesine gitmeye vakit ayıramadıysanız, müşteri hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Çağrı merkezi aracılığıyla IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

Daha kolay bir şekilde IBAN numarasını öğrenmek için ise intenet ortamından faydalanabilirsiniz. IBAN numarası sorgulama yöntemiyle kolaylıkla IBAN’ınızı öğrenin.

IBAN nasıl kullanılır?

IBAN para transferleri durumunda kullanılmaktadır. Hesap numarası ve kart numarasından daha da güvenli olan IBAN ile hızlı ve kolaylıkla transfer işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. TR ile başlayan ve toplam 26 haneli olan numara, IBAN numaranızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir