Anasayfa / Gündem / İş Bankası Cep Anahtar Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

İş Bankası Cep Anahtar Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

İş Bankası Cep Anahtar uygulaması nasıl kullanılıyor? İş Bankası cep anahtar nasıl kullanılır? İşCep şifresi nasıl alınır? İnternet bankacılığı ile hayatımızı kolaylaştıran uygulamaya ait bilgiler yazımızda…

İş Bankası’nın kullanıcılarına sunduğu Cep Anahtar Uygulaması sayesinde pek çok banka işlemi rahatlıkla gerçekleştirilmekte. Gelişen teknolojiyle birlikte artık bütün bankacılık işlemleri intenet bankacılığı sistemi üzerinden rahatlıkla gerçekleştiriliyor.

Türkiye’de en çok tercih edilen bankalardan olan İş Bankası’da İşCep uygulamasıyla kullanıcılarına önemli imkanlar sağlıyor. Artık İş Bankası kullanıcılarının hepsi İşCep uygulamasıyla neredeyse bütün işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebiliyorlar.

Cep Anahtarı kullanabilmek için alışveriş harcamalarında kullanılabilecek olan bankamatik ya da bir kredi kartına ihtiyaç vardır. Kişi bir İş Bankası kredi kartına veya banka kartına sahip olduktan sonra bu uygulamayı kullanabilmektedir.

İş Bankası cep anahtar şifresi alma nasıl olur?

Öncelikle kullanıcı 9 haneli müşteri numarasını, bireysel müşteri numarasını, cep telefon numarasını ve doğrulama kodunu girmek durumundadır. Daha sonra kullanıcı cep telefonuna gelen mobil onay kodunu girerek artık İşCep’li olabiliyor.

Ancak çok küçük bir adım daha kalıyor. Mobil onay kodunun girilmesinin ardından banka kartına veya kredi kartına ait şifrenin 2 hanesi girilmek durumunda. Cep telefonunda gösterilen kodun ‘’Aktive et’’ butonuna tıklayarak onaylanması gerekiyor. Böylelikle 6 hanelik bir Cep Anahtar kodu oluşturulur ve işlem tamamlanmış olur.

Tavsiye :  2018’de Dünya Ekonomisindeki Beklentiler

İş Bankası Cep Anahtar nasıl kullanılır?

İş Bankası Cep Anahtar uygulamasını hem bireysel hem de ticari müşteriler kullanabiliyor. Uygulama üzerinden kullanıcı EFT, havale de dahil olmak üzere pek çok işlemini rahatlıkla gerçekleştirebiliyor. Artık bankacılık hizmetinin telefon uygulamaları içinde yer almasıyla birlikte, kişi bakiyesini rahatlıkla öğrenebiliyor. Aynı zamanda havale ve EFT işlemleri de bankamatik üzerinden işlem yapıyormuş gibi işlem görüyor.

İş Bankası Cep Anahtar şifresi sayesinde uygulamaya girişinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası Cep Anahtar nasıl iptal edilir?

İş Bankası Cep Anahtar uygulamasını kullanmak istemeyen kişiler müşteri hizmetleriyle görüşmek durumundadır. 0850 724 0 724 müşteri hizmetlerini arayarak müşteri numaranızı ve şifrenizi kullanarak giriş yapmalısınız. Daha sonra 0 butonuna basılarak müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

Daha sonra müşteri hizmetleriyle gerekli görüşmeleri sağlayarak İşCep ile ilgili sorunlarınızı buradan paylaşabilirsiniz.

Bunu yapmak istemiyorsanız intenet ortamından da İşCep’ten çıkış yapabilirsiniz. Cep Anahtar kısmından ‘’Cep anahtar uygulamasını kullanmak istemiyorum’’ seçeneğine tıklayarak da rahatlıkla çıkış yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir