Anasayfa / Esnaf Kredisi / İş Kurmak İçin Kredi Veren Bankalar – 2018 İş Kurma Kredisi Faizleri

İş Kurmak İçin Kredi Veren Bankalar – 2018 İş Kurma Kredisi Faizleri

İş kurmak için yapılan kredi çekim işlemleri kişiye çok önemli getiriler sunabilir. Sahada iyi iş çıkarmak ve bununla birlikte sermaye eksiğini kapatmak isteyen pek çok vatandaş bankalardan kredi ihtiyacını karşılamakta. Hatta elindeki bütün miktarı sermaye yapmak istemeyen pek çok kişi de yine esnek kredi imkanıyla bankadan kredi çekebilir. Bankaların pek çoğu da iş kurmak isteyen vatandaşlar için önemli imkanlar tanımakta.

İş kurma kredisi sayesinde kişi çok daha rahat bir şekilde işletme sahibi olabiliyor. Özellikle de devlet bankalarının bu konuda teşvik edici bir davranışı olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda olan vatandaşlar, bankalardan gerekli bilgileri alabilirler.

İş kurmak için kredi çekmek istiyorum

İş kurmak için kredi çekmek isteyen vatandaşlarımızın öncelikle kredi notuna dikkat etmesi gerekiyor. Kredi notu iyi seviyede olan bir birey kolay bir şekilde kredi çekebiliyor. Aynı zamanda iyi bir kredi notuna sahip olmayan bir birey bile iş kurma planlarını iyi bir şekilde aktarırsa, kredi çekebilir.

Hangi bankalar, ne gibi imkanlar sağlıyor?

Ziraat Bankası, özellikle de tarım ve hayvancılık konusunda girişimlerde bulunmak isteyen vatandaşlara imkanlar tanıyor. Ziraat Bankası 12 aydan 48 aya kadar Bireysel İşyeri Kredisi için yüzde 1.11 oranında faiz uygulamakta. 60-120 ay arasındaki krediler için ise yüzde 1.13 oranında faiz uygulamaktadır.

Tavsiye :  Kobilere Geri Ödemesiz Kredi Veren Bankalar ve Şartları Neler, Hangi Bankalar

İş Bankası, yeni iş kuracak olan herkes için 60 aya kadar vade oranlarıyla kredi imkanı sağlıyor. İş Bankası, İşyeri Kredisi kapsamında vatandaşlarımız için 12 aydan 60 aya kadar yüzde 1.50 oranında faiz uyguluyor.

Halk Bankası, vatandaşlar için tanınan KOSGEM sayesinde kurulacak olan işe bağlı olarak faiz oranı değişmekle birlikte, düşük faizli kredi alabilir. Halk Bankası, 12 aydan 120 aya kadar vadeli olarak yüzde 1.15 oranında faiz uyguluyor.

Finansbank, özellikle de kadın ve genç girişimcileri teşvik ediyor. Gençlerin sahada daha aktif bir rol almasını sağlamak isteyen Finansbank, bu konuda düşük faiz imkanları sağlıyor.

Yapıkredi, 36 ay vade ile kredi vermektedir. Bununla birlikte bankayla gerekli görüşmeleri gerçekleştiren kişi 3 ayda 1 ödeme gerçekleştirebiliyor.

TEB, yıllardır girişimci vatandaşlar için kredileri ve verdiği eğitimlerle tanınıyor. Pek çok devlet ve özel üniversitelerinde de TEB, eğitim çalışmaları vermektedir.

Garanti Bankası, Avrupa ile gerekli anlaşmaları sağladığı için Avrupa Yatırım Fonu desteği sağlayabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir