Anasayfa / Araç Kredisi / İş Makinesi Kredisi Veren Bankalar

İş Makinesi Kredisi Veren Bankalar

Sektörel açıdan iş makinesi gerektiren bir işe sahipseniz ve iş makinesi almak için finansal kaynağa ihtiyacınız varsa, iş makinesi kredisi veren bankalardan kaynak elde edebilirsiniz.

Sanayi alanında bir iş kurmak demek birçok mekanik teçhizatı satın almak gerekliliği demektir. Beko, loder, ekskavatö ve dozer iş makinelerinin alımını gerektiren bir iş alanında iseniz o halde masraflarınız da bu makinelere bağlı olarak artış gösterecektir. Bu alanda ihtiyacınız olan iş makinelerinin temin edilmesi için eğer yeterli finansal kaynağa sahip değilseniz veya alımlarınızı taksitli olarak yapmak istiyorsanız o halde bankaların bu alanda verdikleri kredilerden ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Bu sayede ödemelerinizi taksitli olarak yaparken hem sermayenizi rahatlatırsınız hem de iş makinenizi en kısa sürede kullanmaya başlarsınız.

İŞ MAKİNELERİ VE ALANLARI

Eğer hali hazırda bir iş için değil de iş kurmak için makine alacaksanız o halde bu makineyi kullanıyor olmayı bilmek yeterli değildir. Çünkü yatırım amaçlı olarak alacağınız iş makinesinin kullanıldığı iş alanında çalışmanız ve belirli bir gelir düzeyine sahip olmanızı sağlayacak seviyede iş yapmanız gerekmektedir. Bunun için öncelikle sektörler ve cihazlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Almayı düşündüğünüz iş makinelerini listeleyin ve bu iş makinelerinin hangi alanlarda kullanıldığını sıralayın. Daha sonra bu iş alanlarından hangisinin son dönemde ve uzun vadede gelir sağlayabilecek olduğunu kestirmeye çalışın. Eğer kararınızı verdiyseniz o halde kredi başvurunuzu yaparak, iş makinenizi satın alabilirsiniz.

Tavsiye :  Traktör Kredisi Veren Bankalar 2017

KOSGEB DESTEKLİ OLARAK ALABİLİRSİNİZ

Sanayi ve KOBİ alanlarında işletmeleri ve girişimcileri destekleyen KOSGEB’ten İş Makinesi kredisi kullanabilirsiniz. 13 ayrı programda hibe ve kredi desteği sağlayan KOSGEB’ten iş makinesi yatırımınız için destek alabilirsiniz. Öncelikle 32 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitimini almalı, girişimci sertifikanızı almalı ve daha sonra girişimci olarak yer alacağınız iş alanına dair projenizi hazırlayarak kuruma sunmanız gerekmektedir. 50 bin TL’ye kadar devlet destekli hibe ve 100 bin TL’ye kadar faizsiz krediyi KOSGEB’ten alabilirsiniz.

TÜRKİYE FİNANS İŞ MAKİNESİ KREDİSİ

Yatırım ve Makine Ekipman Kredisi adı altında firmalara finansman desteği veren Türkiye Finans’tan sabit ve eşit taksitli 36 aya kadar vadeli kredi kullanabilirsiniz. KOBİ kredileri alanında yer alan bu krediden faydalanırken sabit maliyet avantajı ile de geleceğe yönelik finansal durumunuzu sabitleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir