Anasayfa / Hibe / İşyeri Açmak İsteyene 4 Farklı Girişimcilik ve Hibe Destekleri Veriliyor

İşyeri Açmak İsteyene 4 Farklı Girişimcilik ve Hibe Destekleri Veriliyor

İş yeri sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için çok büyük imkanlar tanınmaya devam ediyor. Vatandaşımızı teşvik etmek için devlet bu konuda sonuna kadar destek veriyor. Hem de 4 farklı girişimcilik desteği söz konusu.

Özellikle de gençlerimizin bu konuda adım atabilmesi büyük bir öneme sahip. Ekonomik açıdan gençlerimizi ülkeye kazandırmak önemli başarıları da beraberinde getirecek. Bu süreçte genç bireylerimizin önünü açmak için çaba sarf edilmekte.

Vatandaşlarımızın serbest piyasada daha aktif bir şekilde rol alması isteniyor. Bundan dolayı da bankalar da dahil olmak üzere pek çok devlet kurumu önemli destekler sağlıyor. İşletmedeki risklerin daha iyi bir şekilde göz önünde bulundurulması sağlanıyor.

İş konusunda ortaya önemli projeler atanları ise uzmanlar göz önünde bulunduruyor. Gelecek vadeden ve başarı elde etmesi ön görülen kişiler için ise yetkililerimiz sonuna kadar yardımlarını yapıyor.

Hangi kurumlar girişimcilik desteği veriyor?

TUBİTAK, SYDV, GYHB, KOSGEB ve İŞKUR tarafından gerekli destekler sağlanıyor. Esnaflarımız için KOSGEB tarafından toplam 14 teşvik projesi söz konusu. Bu konuda Ziraat Bankası, Vakıf Bank ve Halkbank’ta hiçbir şekilde desteğini vatandaşlarımızdan esirgemiyor.

Tavsiye :  Genç Çiftçi Hibesi Verileceği Açıklanan İller Listesi

İşkur KOSGEB kredisi nasıl alınıyor?

İŞKUR devlet desteği iş hayatında yerini almak isteyen girişimcilerimiz için sunulmakta. Gençlerimiz bu süreçte ücretsiz olarak Uygulamalı Girişimcilik Eğitim’lerinden faydalanabiliyorlar. Alınan bu eğitimlerin ardından ise gençlerimiz açacakları işletmedeki riskleri daha iyi şekilde göz önünde bulunduruyor.

Yeterlilik testlerinde başarı elde etmiş olan girişimcilerimiz öncelikle kurslarda eğitimleri almak durumundalar. Gerekli eğitimleri alan bireyler kredi isteğinde bulunabiliyor.

Bu başvuru için adayların iş planı projesini hazırlamaları gerekiyor. Bu süreçte düzenli olarak kurulmakta olan kurala sunum yapılıyor. Bütün bu aşamalardan başarıyla geçen adaylar, devlet desteği almış oluyor.

Engelli vatandaşlar için girişimcilik desteği veriliyor mu?

Engelli bireylerimiz ise kendi işini kurmak için uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılmak durumunda. Aynı zamanda koçluk hizmetinden yararlanmalı ve kendi işini kurmalı. Kendi işini kurmuş olan engellilerimiz ise KOSGEB Yeni Girişimci Desteğinden faydalanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir