Anasayfa / Personel Alımları / Jandarma Genel Komutanlığı En Az Lise Mezunu Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şartları ve Başvuru Formu

Jandarma Genel Komutanlığı En Az Lise Mezunu Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şartları ve Başvuru Formu

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde en az lise mezunu sözleşmeli uzman erbaş alımı başvuru şartları ve detayları hakkında bilgiler yayınlandı. İşte detaylar.

İstihdam projeleri kapsamında önemli adımlar atılmaya devam ediliyor. Yetkili isimler, bu yıl işsizlik sorununun aşılabilmesi için büyük işler çıkarılacağını açıklamıştı.

Özellikle de 2016 yılında karşı karşıya kalınan durumlar için böyle bir süreç meydana geldi. Bu durumda 15 Temmuzla ilişkisi olan binlerce örgüt üyesi işinden ihraç edildi. İhraç edilen isimler yerine ise gerçekten ülke için hizmet etmek isteyen personel alınacağının altı çizilmekteydi.

Jandarma Genel Komutanlığı erbaş başvurusu yapılacağını açıkladı

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından kısa bir süre önce en az lise mezunu uzman erbaş alımı yapılacağı açıklanmıştı. Bu alanda çalışmak isteyen personeller için ise başvuru şartları yetkili kurumca açıklanmıştı.

Başvuru şartları neler?

Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli uzman erbaş alım ilanına başvuru yapacak olan adaylardan; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar), Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 tarihi ve sonrasında doğanlar), Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak, En az 164 cm boyunda olmak koşuluyla, Boy-Kilo Tablosunda oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak, TSK’da daha önce subay (yedek subay dahil), astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş, askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak, Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak, Güvenlik soruşturması olumlu olmak, Askerlik hizmetini yapmış veya 24 Haziran 2017 tarihine kadar terhis olabilecek durumda olmak şartları aranmaktadır.

Tavsiye :  BİM Personel Alımı Yapacağını Açıkladı Başvuru Şartları Neler?

Söz konusu ilana başvurular 24 Nisan 2017 tarihinde başladı. Başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 28 Mayıs 2017 tarihine kadar gerçekleştireceklerdir. Başvurular “www.jandarma.tsk.tr” intenet adresinden Personel/Öğrenci Alımı sayfasına girerek başvuru işlemleri sayfasına ulaşılarak yapılacaktır

Uzman Erbaş Temini – BAŞVURU FORMU

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir