Anasayfa / Personel Alımları / Jandarma Genel Komutanlığı Erkek ve Kadın Subay-Astsubay Alımı Yapacak Şartları Ne

Jandarma Genel Komutanlığı Erkek ve Kadın Subay-Astsubay Alımı Yapacak Şartları Ne

Jandarma Genel Komutanlığı’nın resmi web sitesinden yayınlanan ilana göre erkek ve kadın subay-astsubay alımı gerçekleştirilecek. Şartlar neler merak edildi.

Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi sonrası polis ve asker kurumlarından çok sayıda ihraç gerçekleştirildi. Terör örgütünün paralel yapılanma olarak sızdığı savunma kuvvetlerinin temzilenmesinden sonra kurumlar çok sayıda yeni personel alımı için düğmeye bastı. Jandarma Genel Komutanlığı’ndan ise yeni bir alım ilanı geldi.

Hem kadın hem de erkek Subay ve Astsubay alımı yapılacağı ilan edildi. Alımların detayları ise başvurmayı düşünen adaylar tarafından merak edildi.

Tavsiye :  Sağlık Bakanlığı 3 Bin 900 Personel Alımı İçin Duyuru Yayınladı

ALIM ŞARTLARI NELER

Kurumun muvazzaf tabip subay, ilk ve acil yardım teknikeri astsubay kadrolarında görev yapmak üzere kurum tarafından talep edilen bölümlerden mezun kişiler alınacak. Toplamda 40 kişinin alınacağı süreçte, 1 Ocak 1985’ten sonra doğanlar başvuru yapabilecekler. Kurum tarafından gerçekleştirilecek olan sınava başvuru yaparak bu sınavdan da yeterlik puanını almış olmak gerekmektedir. 

JGKPERSONEL ALIMLARI İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir