Anasayfa / Personel Alımları / Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı İlanı 2017

Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı İlanı 2017

Jandarma Genel Komutanlığı 2017 yılı Uzman Erbaş alımı başvuruları devam ediyor. Başvuru şartlarının ayrıntıları açıklandı.

İlk dönem alımları için ise 17 Şubat’ta sona erdi. Jandarma Komutanlığı tarafından dün yapılan açıklamada başvuruların devam ettiği bildirildi. Ön başvuru işlemi www.jandarma.tsk.tr intenet adresinden açıklanacak tarihlerde yapacak. Daha önce başvuru yapanların ve hak kazananların tekrar başvurmalarına gerek olmayacak.

Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı başvurusu için burada doldurulacak formun ardından seçme sınavı yapılacak. Seçme sınavında başarılı olan adaylara yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki kabiliyet değerlendirme testi ve mülakat yapılacak. Sınav ve sonuçlarıyla ilgili tüm bilgilere de yine TSK’nın intenet sitesinden erişilebilecek.

Tavsiye :  PTT Personel Alımı 60 Puan İle Yapılacak

Şartlar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, en az ilköğretim mezunu olmak, 25 yaşını bitirmemiş olmak, sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış olanlarda 29 yaşını bitirmemiş olmak, başvuru tarihinde terhisin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak şartları aranmaktadır. En az 164 boy, vücut kilosu orantılı, sınavlardan geçen adaylar için Komando erbaş olur veya uzman erbaş olur raporu almaları şartları aranmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir