Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartıyla Kapıda Ödemelerde Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Kredi Kartıyla Kapıda Ödemelerde Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Ülkemizde son bir kaç yıldır e-ticaret sektöründe kullanılmaya başlanan bir sistem olarak karşımıza çıkan kapıda ödeme yönetmi ile hergün milyonlarca kişi alışveriş yapıyor. Kapıda ödeme denilince akla gelen en önemli unsur güvenliliktir. 

Kapıda Kredi Kartı İle Ödeme Güvenli mi?

İntenet aracılığı ile birçok kişi çeşitli sektörlerden alışveriş yapmaimkanı buluyor. istediği ürünü kargo ile isteyerek kapıya gelmesini sağlayan bu sistem özellikle son yıllarda çok rağbet görüyor. Ancak ödeme konusunda vatandaşlar biraz güvenmekte zorlanırken kredi kartı bilgilerini kesinlikle vermek istemiyorlar. Bu nedenle kapıda ödeme yöntemini kullanırlar. Havale işlemleri ve kart bilgileini vermek istemeyenler bu yolu tercih ederler. Kapıda ödeme yöntemi ile alışverişlerini güvenli bir şekilde yaparlar. 

Ayrıca önceden ödediğiniz ürünün gelmemesi durumunda sıkıntı yaşayacağınız için , kredi kartı ile kapıda ödeme daha güvenli olduğu düşünülür. 

Kapıda Kredi Kartı İle Ödeme Nasıl Yapılır?

Yapılan alışverişten sonra ödeme konusunda kişiler genellikle kapıda ödeme kısmını tercih ederler. Bu nedenle kredi kartı ile kapıda ödeme işlemini yapmak için alışveriş esnasında o kutucuk seçilir. İstenilen ürünün kargosu da bu şekilde yola çıkar. 

Tavsiye :  2018 EFT / Havale ve Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Kapıda Kredi kartı ile ödeme Yapan Siteler

 İntenet üzerinden satış yapan bir çok site kapıda ödeme fırsatları ile güvenli alışverişin temelini oluşturur. Kapıda kredi kartı ile ödeme imkanı sunan büyük siteler içinde gittigidiyor, hepsi burada, n11 gibi alışveriş siteleri yer alıyor.

 Kişiler daha güvenli olması sesbiyle alışverişlerini artık kredi kartı ile kapıda ödeme sistemini kullanıyor. Dolandırıcılara karşı alınan en kapsamlı önlemin bu şekilde olabileceği görüşünde olduklarından dolayı tercih sebebi olduğu söylenmektedir. 

Kapıda Kredi Kartı İle Ödeme 

İntenet aracılığı ile kapıda kredi aktı ile ödemenin en önemli detayı kart bilgilerinizin kötü amaçlı kişilerin eline geçmesine izin verilmemesidir. Kart bilgileri çalınarak hergün yüzlerce kişi dolandırılıyor. Zor ve kötü günler geçiren müşteriler  artık intenet alışverişlerini kapıda kredi kartı ile ödeme yapıyor. kafaları ve içleri rahat alışverişin keyfini yaşıyorlar. Ayrıca kredi kartı ile kolay ödeme seçeneklerini de kullanmış oluyorlar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir