Anasayfa / Kredi Notu / KKB Risk Raporu Nedir? Nasıl Alınır? Ücretsiz Sorgulama

KKB Risk Raporu Nedir? Nasıl Alınır? Ücretsiz Sorgulama

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) kişinin risk raporudur. Kişi bankalarda kredi risk raporu not ortalamasını yükseltmek için borçlarını düzenli olarak ödemek durumundadır. Borçlarını düzenli olarak ödeyen bir bireyin not ortalaması da yüksek olmaktadır.

Kart kullanıcısının borcunu geç ödemesi sebebiyle takibe alınması durumu kişiyi ciddi anlamda sıkıntıya sokmaktadır. Bunun yanı sıra kişinin bankadaki not ortalaması da düşmektedir. Bundan dolayı da kredi çekmeyi düşünen bireyin bankaya olan borcunu düzenli bir şekilde gerçekleştirmesi önemli olanaklar sağlıyor.

Risk raporunu nasıl alabilirim?

Kredi Risk Raporu, banka şubelerine başvurarak alınmaktadır. Bunun yanında cep telefonu ile ücretsiz olarak da KKB öğrenilebilmektedir.

Nasıl KKB Risk Raporumu öğrenebilirim?

Ücretsiz olarak kredi geçmişi sorgulama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Cep telefonu üzerinden 1112’ye kişi sorgulamak istediği kişinin T.C. kimlik numarasını göndermelidir. Bunun yanı sıra kişi T.C. kimlik numarasının yanında boşluk bırakarak sorgulama yapmak istediği kişinin doğum yılını girmeli ve göndermeli. Böylelikle 9 TL’lik bir hizmet bedeliyle kişi KKB Risk Raporu’na erişebiliyor.

Tavsiye :  Findeks Kredi Notu Renginin Sarı Olması Ne Demek?

Nasıl ücretsiz KKB Risk Raporunu öğrenebilirim?

Kişi arasındaki ilişkiyi samimiyete dayandırdığı bir bankadan kolayca bu işlemi halledebilir. Bunun yanında banka dışında beyaz eşya satışı yapmakta olan bir işletmeciden de bu durumu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Kredi Risk Raporu’nu öğrenmem niçin önemli?

Kredi Risk Raporu’nu bilmek kişiye büyük avantajlar sağlamaktadır. Çünkü kişi bankadan bir talepte bulunacağı zaman banka bu durumu her zaman dikkate alır.

Not ortalamam düşükse ne gibi problemler yaşarım?

Risk raporu kötü olan vatandaşlara çok kısa bir süre içerisinde ret cevabı gelmektedir. Bu durum da maddiyata ihtiyaç duyan birey için ciddi sıkıntılar doğurmaktadır.

Risk raporu not ortalamasını iyi seviyede tutan birey bankalardan rahat bir şekilde kredi çekebilmektedir. Kişi kredi çekip çekemeyeceğini iyi şekilde analiz ederek mevcut durumların hepsini risk raporunun sayesinde göz önünde bulundurabiliyor.

Yine de şansınızı deneyin!

Kredi çekmek isteyen bir birey not ortalaması düşük olsa bile kredi çekebilir. Durumu iyileşen ve işleri yolunda giden birey bankaya durumu bildirerek kredi çekebilir. Banka durumu derinlemesine inceleme altına aldıktan sonra onay mesajı gelmesi beklenen durumlar arasındadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir