Anasayfa / Konut Kredisi / Konut Kredilerinde Düşüş Devam Ediyor! 5 Banka Konut Kredisi Faizinde İndirime Gitti!

Konut Kredilerinde Düşüş Devam Ediyor! 5 Banka Konut Kredisi Faizinde İndirime Gitti!

Konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş devam ediyor. Son olarak beş banka konut kredilerinde faiz indirimine gitti. Beş bankanın konut kredisi faiz indirimi kararının ardından, konut sektörünün daha da hareketleneceği tahmin ediliyor.

Bankaların konut kredilerinde faiz oranları düşmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 5 banka daha konut kredisi faiz oranlarında indirim kararı aldı.

Konut kredisi faiz oranlarında neredeyse 4 aydır süren indirimler, son haftalarda daha da hızlandı. Düşük oranda düşüşlerle başlayan faiz oranları, Şubat ayının son haftasında yerini daha da büyük indirimlere bıraktı.

Şubat ayının başında ortalama %2.17 olan konut kredisi faiz oranları, Şubat sonunda %1.9 seviyelerini gördü. En düşük konut kredisi faiz oranı %1.54 olurken, en düşük kampanyalı faiz oranı da %1.49 oldu.

Faizlerdeki düşüş sürerken, Garanti Bankası, İNG Bank, Kuveyt Türk Bankası, Anadolubank ve Türkiye Finans Bankaları konut kredisi faizlerinde indirim kararı aldı.

Güncel olarak 150.000 TL tutarda olan 10 yıl vadeli konut kredisi için hesaplama yapıldığında, en düşük aylık ödeme 2.700 TL olurken, toplam geri ödeme 322.000 TL oluyor.

Bankalara ait güncel konut kredisi faiz oranları:

Tavsiye :  Düşük Faizli Konut Kredisi Finansmanı Kampanyası Akbank’ta!

Halkbank  

Halkbank geçtiğimiz haftalarda uyguladığı konut kredisi faiz oranlarında indirimi kararı ile Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyası için faiz oranını %1.49’a, Canım Evim Konut Kredisi faiz oranlarını ise %1.85’e kadar düşürdü.

Vakıfbank

Vakıfbank’ta faizlerde indirim uyguladı ve konut kredisi dahilinde %1.75 faiz oranı sundu. Ancak kampanyalı Sarı Panjur Konut kredisi için faiz oranı olarak %1.49 seviyesi belirlendi.

Kuveyt Türk Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası uyguladığı indirim kararının ardından konut finansmanı kar payı oranlarını 5 yıl vadeye kadar %1.54’e düşürdü. Ayrıca banka 10 seneye kadar olan konut finansmanı vadelerinde ise %1.59 kar payı oranını uygulamaya koydu.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranlarında uyguladığı indirimlerin ardından, 10 vadeye kadar %1.6 faiz oranı ile konut kredisi imkanı sunuyor.

Garanti Bankası

Garanti Bankası faiz indirimleri ile birlikte 500.000 TL’ye kadar sınırlı ve 10 sene vadeye kadar olan konut kredilerinde %1.69 faiz oranı belirledi. Ayrıca banka 20 yıl vadeye kadar %1.95 konut kredisi faiz oranını müşterilerine sağlıyor.

Kaynak : https://haberport.com 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir