Anasayfa / Konut Kredisi / Konut Kredilerinde En Düşük Faiz Hangi Bankada? Kamu Ve Özel Banka Konut Kredisi Faizleri!

Konut Kredilerinde En Düşük Faiz Hangi Bankada? Kamu Ve Özel Banka Konut Kredisi Faizleri!

Konut kredisi faiz oranı Şubat ayında da düşüş trendini sürdürdü. Kamu ve özel bankalar arasında 120 ay ve 60 ay vadede en düşük faiz oranlarını veren bankada Yapı Kredi oldu.

2019 un ilk çeyreğinin son ayına girerken hala istenen seviyeye gelmeyen konut sektörü için bankalarda dikkatli ve titiz bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Şubat ayının son haftasında da konut kredisi faiz oranları düşmeye başladı. Şubat başında %2.17 ortalamaya sahip faiz oranları ay sonuna doğru %2’nin altına inmeye başladı. Geçtiğimiz haftadan bu yana Yapı Kredi Bankası, QNB Finansbank, Kuveyt Türk Bankası, Akbank, ICBC ve VakıfBank konut kredisi faiz indirimi uyguladı. 

Tavsiye :  TEB 100 Bin TL 120 Ay Vadeli Konut Kredisi Hesaplama

120 ay vadede Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranında yüzde 1.61 ile en avantajlı banka olarak karşımıza çıkıyor. Düşürülen faiz oranlarıyla 150.000 TL krediyi 60 ay vadede 233.000 TL, 120 ay vadede krediyi 339.000 TL olarak ödeme fırsatı karşımıza çıkıyor.

Yapı Kredi’den 120 ay vadede yeni faiz oranlarıyla konut kredisi alırsanız aylık 2.000 TL ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir