Anasayfa / Kosgeb Kredisi / KOSGEB 50 Bin TL Sıfır Faizli Kredi Başvuruları Nasıl Yapılır?

KOSGEB 50 Bin TL Sıfır Faizli Kredi Başvuruları Nasıl Yapılır?

KOSGEB 50 Bin TL Sıfır Faizli Kredi veriyor. Faizsiz kredi için son başvuru günü 20 Şubat.

 Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile KOSGEB Başkanı Recep Biçer KOBİ’lere yönelik toplantıda KOSGEB 50 Bin TL Sıfır Faizli Kredi müjdesi verdi.

Özlü 249 bin işletmenin bu kredi fırsatından yararlanmasının planlandığı ve yalnızca başvuruların ancak 15 i için destek verebileceklerini açıkladı. Bunun yanı sıra işletmelerin büyük çoğunluğunun kredi sorunlarının halledildiği belirtildi. Destekten yararlanmanamayan binlerce işletmenin bu durumda olmasının kendilerini üzdüğünü belirten bakan Özlü, 2017 yılında kredi desteklerini devam ettirmeyi kararlaştırdıklarını aktardı. Türkiye ekonomisi için çok faydalı olacağını belirten bakan iyiye giden bir grafik içine gireceğimizin sinyallerini verdi. 

50 bin lira üst limitli kredilerin faizsiz olması ve geri ödeme koşullarının rahat olması işletmecileri zor durumdan çıkarmış oluyor. KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmak işin her hangi bir şey aramadıklarını ileten Faruk Özlü 27 Şubat 2017 tarihinden itibaren kredi faiz desteğine hak kazanan işletmeler kendini belli etmeye başlayacak. Hak kazanan işletme sahiplerine SMS yoluyla ve bilgilendirme mailleriyle e-posta halinde gönderilecek. Akbank QNB Fİnansban Garanti Bankası Halkbank İş Bankası Yapı Kredi Vakıfbank Ziraat Bankası ile görüşmelerin yapıldığı ve bu görüşmenin olumlu geçtiğini belirtti.

Tavsiye :  KOSGEB Fuar Desteği Nasıl Alınır? 2018 Fuar Desteği Başvuru Formu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

14 Aralık 2015 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile esnaf ve sanatkarlara 30 bin liralik faizsiz krediden faydalananların bu  programdan yararlanamayacağını açıkladı. Başvuruların 20 Şubat 2017 tarihine kadar sürdüğü ve sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr adresinden başvuru yapabileceklerini aktardı.

Kredi Alabilmek için Şartlar Neler?

  Güvenlik soruşturmasında sorun çıkmayanları, çalışan sayısı ve Net Satış Hasılatı daha az olandan başlanarak, Mikro işletmeler olarak belirlenen kredi şartlarının detayında yıllık net satış hasılatı 1 milyon liranın altında olanlar ve 10 kişiden az çalışanı olan işletmelere öncelik tanınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir