Anasayfa / Kosgeb Kredisi / KOSGEB Girişimcilik Kursu İçin Gerekli Belgeler Listesi

KOSGEB Girişimcilik Kursu İçin Gerekli Belgeler Listesi

KOSGEB girişimcilik kursları ne fayda sağlar? KOSGEB girişimcilik kursu nedir? KOSGEB girişimcilik kursu başvuru formu hakkında detaylar.

KOSGEB, vatandaşlarımızın sahada daha aktif rol alabilmesi için pek çok finansal çözüm yöntemi sunmaktadır. İşletmelerin hayata geçirilebilmesi için, geliştirilebilmesi ve daha doğru adımlar atılabilmesi için KOSGEB, büyük bir önem taşımaktadır.

Bünyesinde bulunan girişimci vatandaşlar için geri ödeme şartı olmayan hibe kredileri verilmektedir. Aynı zamanda bu verilen hibe kredileri sadece işletmeler için değil, hayvancılık, tarım sektörleri için de söz konusudur. Bu anlamda adım atmak isteyen vatandaşlar için KOSGEB girişimcilik kurslarında eğitim almak büyük önem taşımaktadır.

KOSGEB girişimcilik kursu nedir?

KOSGEB girişimcilik kursu, kişinin işletme sahibi olabilmesi için hem pratik hem de hukuki bilgi imkanı sağlamaktadır. Bu kursa katılımın çok büyük önem taşıdığını söylemek gerekiyor. Çünkü girişimcilik derslerinde, işletmenin, girişimlerin ve risklerin iyi bir şekilde analiz edilmesi mümkün hale geliyor.

Kurslara formalite icabı katılımların gerçekleşmemesi için derslere katılım göstermeyen adaylara girişimcilik sertifikası verilmiyor. Kursu başarıyla tamamlayan adaylara 50 bin liraya kadar hibe veriliyor. Bu hibe de kurulacak olan işletme için sermaye olarak kullanılma şartıyla verilmektedir. Yapılacak olan bütün sermaye harcamaları fatura şeklinde KOSGEB’e sunulur ve yetkili kişiler gerekli incelemeyi yapar. Bu süreçte herhangi bir sıkıntıyla karşı karşıya kalmamak için bütün harcamaların faturalanmış olmasına gayret edilmesi gerekmektedir.

Tavsiye :  TC Kimlik NO ile KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi sonuçları sorgulama

KOSGEB girişimcilik kursu başvuru formuna geçmeden önce adayların KOSGEB resmi sitesinden uygulamalı girişimcilik eğitimi listesine ulaşması gerekiyor.

KOSGEB girişimcilik kursu kaç saat?

KOSGEB girişimcilik kursu en az 32 saat sürmektedir ve genel katılıma açıktır. Bununla birlikte verilen bu eğitimler tamamen ücretsizdir.

Bunun yanında aynı zamanda il ve ilçe merkezlerinde kursların açılıp açılmayacağını, hangi tarihte eğitimlerin başlayacağı konusunda da bilgi sahibi olabilirsiniz.

KOSGEB girişimcilik kursu için gerekli belgeler

KOSGEB girişimcilik kursuna başvuran kişinin 18 yaşını doldurması gerekmektedir. Bununla birlikte kişinin kimlik belgesi başvururken yanında olmak zorundadır. Aynı zamanda kişinin hali hazırda çalışmıyor olması gerekmekte ve daha önce İşkur kurumunda kayıtlı olmalı. Kayıt esnasında da bunu doğrulayacak nitelikte bir belge bulundurulmalıdır.

KOSGEB girişimcilik kursu soru ve cevaplarına http://www.aktifgirisimci.com/geri-odemesiz-krediler/kosgeb-girisimcilik-testi adresinden erişebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir