Anasayfa / Kosgeb Kredisi / Kosgeb’den İş Kuranlara 100 Bin TL Faizsiz Kredi, 50 Bin TL Hibe Verilecek

Kosgeb’den İş Kuranlara 100 Bin TL Faizsiz Kredi, 50 Bin TL Hibe Verilecek

Dünya genelinde bankalar büyük bir öneme sahiptirler. Çünkü bankalar yakın çevremiz haricinde parasal anlamda büyük destekler sunmaktadırlar. Sundukları kredi ve kredi kartı olanakları ile nakit para ihtiyaçlarımızda hemen bankaların kapısını çalmaktayız. Bunun nedeni ise bankaların ihtiyaç duyulan finansal destekleri kolaylıkla kullanılması sağlıyor. Kredi kartları ile günlük yaşantımızda yapacağımız alışverişleri banka tarafından kartta bulunan belirli miktardaki parayı kullanabiliyor. Bu limit üzerinden alışveriş yapılacağı zaman zorluk çekmeden kullanım sağlanabilir. Yapılan harcamaların geri ödemeleri kredi kartının hesap kesim tarihinde yapılacağı için büyük bir ödeme kolaylığı sağlanıyor. Ayrıca yüksek tutarlardaki giyim, ayakkabı, elektrikli ürünler satın alınacağı zaman bankanın mağaza ile anlaşması varsa bu tarz harcamalarımızı taksitlendirebilmemiz mümkün. Krediler ise daha çok acil ihtiyaçlar doğrultusunda nakit para ihtiyaçlarını giderir. Bankların müşterilerine özel olarak sundukları kredi paketleri ile onların en uygun ve doğru krediyi kullanmalarını sağlarlar.

Bankalar ne kadar çok imkan sunuyor olsalarda bazı durumalarda müşterilerinden bazı şartları yerine getirmedikleri takdirde kredi kullanmalarına engel olabiliyorlar. Bu şartların arasında, kredi notunun yüksek olması, borç takibine girmemiş olmak, ödemelerin düzenli bir şekilde yapılyor olması, belirlenen süre içerisinde sigortalı bir işte çalışıyor olmak gibi şartlardır. Tabii bunlar bankalar arasında farklılık göstermektedir. Özellikle girişimciler için yeni iş planlarını hayata geçirmeleri konusunda nakit para sorunu yaşıyorlar. Bu ihtiyaçlarını banka aracılığı ile karşılamak istiyorlar. Yeni iş kurmayı planlayan grişimciler başlangıç olarak Kosgeb’e başvuruda bulunuyorlar. Kosgeb bir süre boyunca eğitim verdikten sonra girişimcilerin eğer iş planları onaylanırsa belirli bir miktarda kredi imkanı sunuyor. Kosgeb yeni iş kuracak olan girişimci ve gençler için kredi hibe tutarına üst bir sınır olarak belirlediği 50 bin TL’ye kadar kredi kullanımı sağlanıyor. Daha kapsamlı iş planı sunan girişimciler için faizsiz 100 bin TL’ye kadar kredi verilebiliyor. 

Tavsiye :  KOSGEB Mobilyacı Dükkanı İş Planı Örneği Nace Kodları

Kosgeb’in bu imkanından yalnızca 1 kez yararlanılabiliyor. Yani daha önce Kosgeb’e başvurmamış olmalısınız. 

50 bin Türk Lirası Hibe ve 100 bin Türk Lirası Kredilerinden Faydalanmak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

– Bu kredi imkanından faydalanmak isteyen girişimciler için en son başvuru kabul edilebilecek yaş sınırı 29’dur. Çünkü sunulan bu paket gençlere yöneliktir.

– Kosgeb’ten alınacak eğitimin başarı ile tamamlanması ve girişimcilik sertifikası alınması gereklidir. 

– Başvuru esnasında başka bir işte çalışmamanız gerekiyor. 

– Son 1 yıl içerisinde şirket açılış-kapanışı yapmamanız veya ilk kez vergi mükellefi olmanız gereklidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir