Anasayfa / Personel Alımları / KPSS Şartsız Devlet Memuru Alımı İnternetten Başvuru Devam Ediyor

KPSS Şartsız Devlet Memuru Alımı İnternetten Başvuru Devam Ediyor

2017 KPSS şartsız Devlet memuru alımı başladı. Bir çok vatandaşa iş imkanı sağlayacak alımların başvuruları devam ediyor.
Ülkemizin 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadığı darbe girişiminden sonra yapılan işten çıkarmalar sonucu özellikle devlet kurumlarında personel ihtiyacı doğdu. Bu açığın kapatılması için de KPSS puanıyla veya KPSS Şartsız Devlet Memuru Alımı yapılacağı açıklandı.
KPSS şartı aramayan kurumların her birinin kendisine göre sınav ve mülakat sistemi var. Ayrıca bu kurumlar sizden farklı yeterlilik belgeleri isteyebilir.

KPSS Şartsız Devlet Memuru Alımı Yapan Kurumlar Hangileri? Kimler Başvurabilir?

KPSS şartsız alım yapan kurumların başında Dışişleri Bakanlığı geliyor. Dışişleri Bakanlığı Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu sınavına girmek isteyen adaylar başvurularını bakanlığın resmi intenet sitesinden yapabilecekler. En az lisans mezunu adayların başvurabileceği pozisyonla ilgili ayrıntılı bilgiye aşağıda linkini verdiğimiz adresten ulaşabilirler.

Tavsiye :  Türk Telekom Çok Sayıda Memur Personel Alımı Yapacağını Duyurdu

T.C. Dışişleri Bakanlığı Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Giriş Sınavları Duyurusu İçin TIKLA

Bunun dışında Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Diyanet, Milli Savunma Bakanlığı, MİT gibi kurumlar da KPSS şartı aramaksızın personel alımı yapacaklarını duyurdu.

Açılan pozisyona göre lise ve ya dengi okuldan mezun kişiler ile lisans mezunu kişiler her bir kurumun kendi resmi sitesinden ayrı ayrı başvuruda bulunabilecekler.

Sınava giriş için başvurular 20 Şubat 2017 Pazartesi günü saat 18:00’de sona erecektir. Başvurular, Bakanlığın https://sinav.mfa.gov.tr intenet adresinden elektronik ortamda ve adaylarca temin edilecek olan e-devlet şifresi ile yapılabilecek.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir