Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Kredi Başvurum Ne Zaman Onaylanır? Onaylanacak mı

Kredi Başvurum Ne Zaman Onaylanır? Onaylanacak mı

Yaşamımızın bazı dönemlerinde özellikle nakit ihtiyacımız olduğu zamanlarda bankalardan kredi başvurusunda bulunarak kredi talep ediyoruz. Çeşitli başvurma yöntemlerini kullanarak bankadan yanıt bekleriz. Şubeden, SMS yoluyla ve telefon bankacılığı fırsatları ile başvurulan kredilerin cevabı bazı aşamalardan geçtikten sonra cevabı kişiye kısa bir süre içinde ulaştırılır?

Kredi başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Tercih ettiğiniz bankaya yaptığınız kredi taleplerinizde, başvuru şekliniz çok önemlidir. Çünkü nasıl bir başvuru yaptıysanız sonucu o şekilde alırsınız. Şubeden yapıaln başvurularda banka çalışanı sizden bazı evraklar isteyerk sürecibaşlatır. SMS yoluyla başvuru yaptıysanız birkaç dakika içinde size sonuç gelecektir. Olumlu yanıt geldiğinde sizi ilgili şubeye çağırırlar. İntenet ve telefon bankacılığından yapılan başvuruların ön onayı hızlı bir şekilde gelirken olumlu olduğu durumlarda şubeye giderek hazırlamanız gereken evrakların listesini alabilirsiniz. 

hazırlanan evraklar teslim edilerek kredi süreci de başlamış olur. Banka yetkilileri araştırmalara başlarlar. gelir gücünüz, giderleriniz ve geçmişte bankalarla olan ilşkileiniz kredi çekme aşamasında önemli bir paya sahiptir. Bankalara yapılan evraklı başvurulardan sonra ortalama 1-5 gün içerisinde yanıt gelir. Bazı bankalar daha kısa sürede cevap verirken, bazı bankalar bu süreyi biraz daha uzatabiliyor.

Tavsiye :  İpotekli Kredi Nedir? İpotek İle En Fazla Ne Kadar Kredi Verilir?

Kredi Başvurumu Nasıl Öğrenebilirim?

Yapılan başvurunu öğrenmenin en kolay şekli nasıl bir yönetm kullanarak başvuru yaptığınız ile ilgilidir. İntenet üzerinden yapılan başvurular intenet kanalıyla öğrenilmektedir. Bazı bankalar sms yoluyla size geri dönüş sağlıyor. 

Kredi Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Kredi başvurusu onaylanmayan kişilerin merak ettiği ortak sorudur. Bankalardan yapıaln kreid başvurularına red cevabının gelmesinin en önemli faktörü geçmişte banka ile yaşanan bazı olumsuzlukları kapsar. kimi durumlarda istediğinzi kredi talebinin miktarı maaşınıza göre orantılı olmak zorundadır. Maaşınız kredi taksitlerini ödeyecek seviyede değilse veya başka bankalara borcunuz varsa yeni kredi talebiniz onaylanmaz. 

Yaşanan bu aksaklıkları giderdikten sonra kredi talebinize bankanızdan olumlu yanıt gelebilir.  Tabi yine bankanın detaylı araştırmaları olacaktır. 

Hangi Bankada Kredi Başvurum Var?

Bu sorunun cevabını intenet aracılığı ile bulabilirsiniz.kredi başvuru yaptığınız bankaların intenet sitelerinden bu konuda yardım alabilirsiniz. Kredi taleplerinizi öğrenmenin en kolay yolu bu şekilde olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir