Anasayfa / Gündem / Kredi Borcu Yapılandırmasını Tek Bankada Birleştirme Nasıl Yapılır? ( PÜF NOKTALARI )

Kredi Borcu Yapılandırmasını Tek Bankada Birleştirme Nasıl Yapılır? ( PÜF NOKTALARI )

Bugün ülkemizde milyonlarca kişi bankalardan edinmiş olduğu kredi borcuyla boğuşmaktadır. Büyük meblağlardaki bu borçların kimi zaman ödenmesi büyük bir zorluk haline gelebilmektedir. Özellikle zamanla gelirinde azalma yaşayan veya çeşitli bankalardan çok sayıda kredi alarak daha sonra ödeyemeyecek hale gelenler için ise kredi borç yapılandırması önemli bir destek olmaktadır. Bu haberimizde kredi borcu yapılandırma nedir diye merak edenler için önemli detaylara değineceğiz ve kredi borcu intenetten yapılandırma işleminin aşamalarını aktarmaya çalışacağız.

YAPILANDIRMANIN YAPILIŞ ŞEKLİ

Öncelikle kredi borcunuzu yapılandırma işleminden önce bankanızın borç ödemelerinizdeki aksamayı tespit etmiş olması gerekmektedir. Ödeyemeyecek ağırlığa ulaşan bu krediniz için bankanız sizi şubelerine çağıracaktır. Sizin de bildiriminiz üzerine bu halde yapılandırma işlemini başlatabilirsiniz. Bankanız size kredinizin toplamının belirli bir faiz oranı ile artışına karşılık çeşitli vade seçenekleri sunacaktır. Sizin vade seçiminize göre borcunuz yapılandırmaya tabii tutularak aylık sabit bir ödemeye dönüşecektir. İşlemleri gerçekleştirmek üzere bankanızın Bireysel Müşteri gişelerinden yardım alabilirsiniz. Bu şekilde kredi borcu yapılandırması nasıl olur sorusunu yanıtlamış olduk.

Tavsiye :  Memur ve Emekliye Enflasyon Zammı Yapılacak! Zam Oranı ve Detaylar

İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILANDIRMA

Öncelikle bu işlemi herkesin yapamayacağı BDDK tarafından netleştirilmiştir. Öncelikle sorgulama ekranından  bu işlemi yapıp yapamayacağınızı sorgulamanız gerekmektedir.

BORÇLARIN TEK BİR BANKADA BİRLEŞTİRİLMESİ

Bu işlem ile çok sayıda bankaya borcu bulunan kişi borçlarını tek bir bankaya taşıyabilmekte ve belirli bir faiz oranı üzerinden ödeme şeklinde borcunu yerine getirebilmektedir. Bu işlem için ise BDDK tarafından tanımlanan bir vade sınırlaması bulunmaktadır. Burada aslında başvurduğunuz banka sizin için var olan borçlarınızı kapatmaktadır ve bu kapatılan borçlarınız kadar kendi bünyesinde size kredi sağlamış olmaktadır. Ardından bir nevi yapılandırma ile borcunuzu sabit aylık vadelere bölmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki her banka kendi transfer işlemine göre faiz oranını ve vadesini belirlemektedir.

TRANSFER YAPAN BANKALARIN VADE SINIRLARI

Transfer kampanyaları başlatan bankaların vadeleri çeşitlilik göstermektedir. Ancak hali hazırda yapılmış olan düzenlemeye göre ihtiyaç kredilerinde maksimum 72 ay vade sağlanabilmektedir. Kişi kendisine göre en uygun vade ve faiz oranını sağlayan bankadan faydalanmak üzere başvurusunu gerçekleştirebilir ve tüm borçlarını bir bankada toplayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir