Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı Borcu Yapılandırması En Uygun Faizle Nasıl Yapılır? Taksit Seçenekleri

Kredi Kartı Borcu Yapılandırması En Uygun Faizle Nasıl Yapılır? Taksit Seçenekleri

Kredi kartına biriken borçlar farklı nedenlerden dolayı bazı durumlarda zamanında ödenememektedir. Bu nedenle sürekli faiz işleyen ve kullanıcıları sıkıntıya düşüren kredi kartı borçları bankaların getirdiği bir uygulama ile yapılandırılmaktadır. 

Zamanında ödenemeyen borçlar kredi notunu da olumsuz etkilediğinden dolayı en mantıklı yol kredi kartı borcunun yapılandırılmasından geçer. Bankalar kredi kartı  borcu olan müşterilerinin yasal takibe düşmeden bu borçlarını yapılandırmaya gitmez. Kredi kartı borçlarınızın toplamını öğrendikten sonra ihtiyaç kredisi çekerek istediğiniz ay seçeneğini kullanarak bu borcu uzun vadede ödeyebilirsiniz.

Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

Kredi kartı borcu olan bir kişinin yapılandırmaya girmesi için öncelikle yasal takibe girmesi gerekir. Sonrasında uygun faiz oranlarıyla 48 aya varan ihtiyaç kredisi taksitlerle tüm kredi kartı borçları yapılandırılır. Faiz eklenirken tüm borcunuz üzerinden hesaplama yapılarak eşit taksitlere bölünür. Kredi kartı yapılandırması için bankanızdan detaylı bilgileri öğrenerek ödemeniz gereken bu borcu aydan aya taksitlerle ödeme imkanı bulabilirsiniz. 

Kredi Kartı Yapılandırma En Fazla Kaç Taksit 

Biriken kredi kartı borcunuzu yapılandırarak ödeme fırsatı son yıllarda milyonlarca mağdur kişinin derdine derman olmuştur. Kredi kartı yapılandırması yürürlüğe girdikten sonra 72 ay taksitle kolay ödeme fırsatı verilmektedir. Biriken borçların üzerine her gün gecikme zammı uygulanması yerine yapılandırma faizi ile daha kolay şekilde ödeme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Tavsiye :  Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Kartı Yapılandırma Faiz Oranları 

Kredi kartı borçları yapılandırılarak kolay bir şekilde ödenebeilir.  Bunun için her bankanın belirlediği faiz oranları farklıdır. Kredi kartı borcunuzun tamamı üzerinden yapılandırma gerçekleşir. Toplam 72 ay üzerinden kredi kartı yapılandırması gerçekleştirilir. Ortalama %2,52 faiz oranında hesaplama yapılarak eşit taksit imkanı sunulur. 

Kredi Kartı Yapılandırma Sicili Etkiler mi?

Kredi kartı borcu yapılandırması için en merak edilen konulardan birisi sicili etkileyip etkilemediğidir. Kredi kartı borcu yasal takibe düştüğkten sonra yapılandırmaya girmesi müşterinin kredi notunu yani sicilini etkiler. Sonrasında bankacılık işlemlerinde bazı zorlukları da beraberinde getirir. 

Kredi Kartı Yapılandırma Cezası

Kredi kartı borcu olanlar ve uzun süre bu borcu bir türlü ödeyemeyenler için devlet yeni bir süreci başlattı. 72 aya varan taksitlerle banka kredi kartı borcu yapılandırmasıyla kullanıcıların rahatça ödemeleri için gerekli çalışmalara devam ediyor. Yapılandırma cezası olarak öngörülen faktör yapılandırma faiz uygulamasıdır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir