Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi kartı borcu ödenmediği taktirde karşılanacak muhtemel sorunlar nelerdir? kredi kartı borcumu ödeyemiyorum ne yapmalıyım? işte karşılaşabileceğiniz sorunlarla alakalı rehber yazımız.

Günümüzde milyonlarca kart kullanıcısı var olmasına karşın bir o kadrda kart borcunu ödeyemen kişi bulunuyor. bankaların müşterilerinden istediği tek önemli etken kredi kart borcunun zamanında ve düzenli yatırılmasıdır. Ancak bazı durumlarda kredi kartı borcunu uzunca bir süre ödeyemeyen kişilerin sayısı da gittikçe artıyor. Hatta “kredi kartı borcumu 3 aydır ödeyemiyorum” diyen bir kişi ne yapmalı? Bu konuda banka bu borçlunun bu isteğini bir şekilde ayarlamak zorunda kalır. 

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum Taksitlendirme 

Tüm ihtiyaçların neredeyse kredi kartı ile karşılandığı bir dönemde oldupumuzdan dolayı kartlara rağbet çığ gibi büyüyüyor. Ancak ödenmedeği taktirde de banka ile karşı karşıya kalabilirsiniz. 3 ay üst üste kredi kartı borcu ödenmediğinde banka tarafından çeşitli yollarla uyarılcaksınız. kreid akrtı borcunuzun ödenemsi istenmekle beraber tüm borcun bir kerede kapatılması için size bazı kouşullarda sunulur. Tüm kredi kartı borcunuzu banka yapılandırılarak eşit taksitlere böler. Bunun için bir faiz oranı belirler ve sizinde onayınızı aldıktan sonra aylık taksitlerle birikmiş kredi borcunuzun ödenmesinde yardımcı olur. Bu konuda aylık ödeyebileceğiniz miktarı ilk başta belirtmenizde fayda var. 

Tavsiye :  ING Bank ve Üstün Ayrıcalıklı Kredi Kartı Avantajları

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım?

Uzun bir süredir kreid kartı borcu ödenmediğinde , bankadan gelen uyarılar sonucunda ihtiyaç kredisi kullanarak kredi kartınızın borcunu tamamen bitirebilirsiniz. Bu şekidle eşit taksitlendirme imkanıda size doğmuş olur.  bankacılık sektöründe de adınzıız kara listeye eklemeden kredi kartı borcunuzu bitirmiş olursunuz. Bu talebinizi direk banka müşteri temsilcinizle görüşerek yapabilirsiniz. Bu şekilde toplam kredi kartı borcunuzu da kapatmış olursunuz. 

Kredi ve Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum Hapis Cezası Varmı?

Uzun süredir ödenmemiş kredi kartı borcundan dolayı isminiz kara listeye eklenir. Banka sizden bu borcunuza karşın icra davası açma hakkına da sahiptir.Hukuki süreç başlamadn önce  90 gün içerisinde bu borcunuzun yatırılması beklenir. Kredi kartı borcunuz sebebiyle hapis cezası almazsınız. Bunun için gidilecek yol hukuki süreci takip etmek olacaktır. Banka yetkilieri sizden bu borcu tahsil edebilmek için sizden bazı teminatları da isterler. İhtiyaç kredisi veya yapılandırma sözü gibi durumlarda kredi kartı borcunuzun ödenmesini sağlarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir