Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı ile Kira Bedeli Ödemesi Yapılır mı?

Kredi Kartı ile Kira Bedeli Ödemesi Yapılır mı?

Günümüz şartlarında kredi kartı ile yapılan alışverişlerin sayısı hızla artıyor. Bir çok ürün alımı veya kiralama olayları kredi kartı ile gerçekeleşebiliyor. Gıda alışverişleri, giyim ve diğer masraflar için kredi kartları bazen en büyük kurtarıcı olabiliyor. 

Kredi Kartı İle Kira Ödenir mi?

2008 yılında çıkarak yürürlüğe giren 268 sayılı vergi usul kanunu tebliğine göre mesken ve işyeri kiralarının 55 TL yi aşması halinde banka kanalı ile ödenmesinin kararı verilmiştir. kredi kartı ile belirtilen tutar aşıldığında kira bedeli ödemesi kolaylıkla yapılabilir. Ancak her banka böyle bir duruma izin vermiyor. Sayılı bankalar kira bedeli ödenmesi için kredi kartlarına yeni düzenlemeler getiriyor. Kredi kartı ile kiranızı ödemeniz için ilk önce bankanız ile bir görüşme sağlamanız yeterli olacak. Kredili mevduat hesapları üzerinden ödeme imkanı da bulabilirsiniz. Tabi hem kredi kartları hemde mevduat hesabı için ilk önce bankanızdan onayın gelmesi gerekir. 

Tavsiye :  Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankalar

Kiranızı her ay gidip yatırmak yerine kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı vererek ödeyebilirsiniz. Kart üzerinden yapılacak olan kredi ödemelerinde karta ait faiz ücreti ve komisyon gibi ek ücretler gerçekleşmez. 

Kira ödemesi için artık bankanın izin verdiği sürece kısa yoldan yapabilirsiniz. Ayrıca intenet bankacılığınızdan da kredi kartı ile ödeme fırsatı bulabilirsiniz. Kiranızı rahat ve güvenli bir şekilde ödemek için bankanızdan detaylı bilgileri alabilir ve artık her ay aklınız kalmadan kira bedelinizi ev sahibinizin hesabına kredi kartı yoluyla gönderebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir