Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı Taksitle Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödemesinde Anlaşmalı Bankalar

Kredi Kartı Taksitle Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödemesinde Anlaşmalı Bankalar

Sürücüler araçları için her yıl devlete belli miktarda motorlu taşıtlar vergisi öderler. Çoğu araç sahibi nakit yatırmak yerine kredi kartıyla yatırmayı tercih ediyor. Aracı olan kişiler motorlu taşıt vergisini zorunlu olarak ödemek zorundalar. Vergi dairelerine ve intenet kanalıyla kredi kartı seçeneği ile ödemelerini gerçekleştirebilirler.

Kredi Kartıyla Motorlu Taşıtlar Vergisi Nasıl Ödenir?

Motorlu taşıtlar vergisi intenet aracılığı ile http://www.gib.gov.tr adresinden kredi kartıyla ödeme yapabiliyorlar. İntenet vergi dairenin anlaşmalı olduğu bankalar haricinde başka bankadan ödeme yapılamamktadır. sadece anlaşmalı bankalar kanalıyla motorlu taşıtlar vergisi kredi kartıyla ve taksitle ödeniyor.

Kredi kartıyla ödeme büyük kolaylık sağlarken, taksitli olması da sürücülere rahatlık sağlıyor. Her bankada kredi kartı ile ödeme şansı bulunmamaktadır. 

 MTV Anlaşmalı Bankalar;

Akbank               Axess+Wings+fish

Garanti Bankası  Bonus+ shop miles+flexi

Halkbank            Halkcard

İşbankası           Maximum+ Maxımıles

Yapı Kredi          World 

HSBC                Advantage

Finansbank       Card finans

BankAsya         Asyacard

Tavsiye :  Kredi Kartı Otomatik Limit Artırımı Onayı Nasıl Verilir?

Teb                   Teb Bonus

Vakıfbank          Vakıfbank

Ziraat bankası    Ziraat bankası

Deniz Bank        Deniz Bank

Liste halinde sunulan tüm bu bankalardan aracınız için motorlu taşıtlar vergisini ödeyebilirsiniz. Motorlu  taşıtlar vergisinin belli dönemlerde ödenmesi belli tarihleri içerir. Bu nedenle kredi kartı ödeme yapacaksanız son güne kalmadan erken tarihlerde ödeme yapmak daha mantıklıdır. Motorlu taşıtlar vergisini toplu ve peşin yatırmak bazı sürücüler için daha kolay olurken, bazı sürücüler taksitle ve kredi kartıyla ödeme yapmayı daha çok benimsediler. İki farklı şekidle MTV ödemesini yapabilirsiniz. Aracınız varsa mutlaka vergisini ödemek zorunda olduğunuzu hatırlatmak isteriz. 

Kredi Kartı ile Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeme Kaç Taksit 

Motorlu taşır vergisi ödemesini kredi kartıyla yapacak olan kişilerin en merak ettiği ve üzerinde durduğu konu kaç taksit yapılacağı ile ilgilidir. Kredi kartıyla ödeme tercihini kullanıyorsanız bankaların size sundupu taksit imkanından da yararlanabilirsiniz. Her bankanın yapacağı taksit sayısı farklılık gösterir. Ancak yapılan tahminlere göre 3-9 ay arası MTV ödemesini yapabilirsiniz. 

Gelir İdaresi Başkanlığı kanalıyla motorlu taşıtlar vergisi her araç sahibinin zorunluluğudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir