Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım? Nereden Bilgi Alabilirim?

Kredi Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım? Nereden Bilgi Alabilirim?

Kredi kartları işlerimizi kolaylaştıran ve bazen ise içinden çıkılmaz bir bataklığa dönüşen uygulamalardır. Tatlı minik bir kart edinirsiniz, ihtiyaç duyduğunuz şeylerin satın alım işlemlerini cebinizden nakit çıkmadan hemen gerçekleştirirsiniz ve sonra zaman geçer ve kartınız hiç de tatlı ve minik görünmemeye başlar. Bu genel yargıyı bir kenara bırakırsam yine de kredi kartları pek tabii ki bir çok anlamda kolaylık sağlayan uygulamardır ve hatalı olanlar genellikle bu sorumluluğu yönetmek konusunda başarılı olamayan biz insanlarızdır… Yeni bir kredi kartı alacak olanlar için bu anektodu aktardıktan sonra onar için kritik olan bir soruna değineceğiz. “kredi kartım gelmedi ne yapmalıyım ” dediğinizi duyabiliyoruz. Evet, bu sorunu yaşayan ilk kişi değilsiniz ve son kişi de olmayacaksınız ancak biz bu sorununuzun çözümü için size bir takım önerilerde bulunacağız.

kredi kartım neden gelmedi 

Kredi kartınızın teslim edilmemesinin bir çok nedeni olabilir. Bu nedenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

1-Sizden istenen kredi kartı teslimat adresini hatalı vermiş olabilirsiniz. Bu durumda kurye sizi arayamamış veya ulaşamamış ise kart merkeze geri gönderilecektir. Bu durumun çözümü merkez ile iletişim kurarak kartınızın yeniden gönderilmesini talep etmek, adres düzeltmesini bildirmek ve kontrol etmek, eğer uygun iseniz size en yakın şubeye teslim edilmesini istemektir.

Tavsiye :  Kredi Kartı Otomatik Limit Artırımı Onayı Nasıl Verilir?

2-Aksaklık kuryeden kaynaklanıyor olabilir. Bankalar kart dağıtımları için kuryelerle anlaşmışlardır ve bu teslimat sonrasında size teslim edilmesi gereken tarihi banka bildirmesine rağmen kimi zaman kuryelerde işler yolunda gitmiyor olabilir. Bu notkada banka ile iletişim kurarak kartınızın nerede olduğunu öğrenmeniz gerekir. Bankanın müşteri hizmetlerini arayarak konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

3-Onaylanmamış olabilir, onay sonrası reddedilmiş olabilir. Kart başvurunuzu yaptıktan sonra e-mail veya SMS aracılığı ile size onay bildirimi gelmediyse, yüksek olasılıkla kart isteğiniz onaylanmamış demektir. Bu durumun bir çözümü yok ancak bu durumun olup olmadığından emin değilseniz müşteri hizmetlerini arayınız veya bankanın web sitesinden “bize sorun” kısmına bildiriminizi yazın. 

Onaylandığına dair SMS veya e-mail bildirimi almış olmanıza rağmen kart halen gelmediyse, kartınız onaydan sonra red edilmiş olabilir. Bankaların bu tarz hakları saklı tutulduğundan, onay verilen bir hususa daha sonra yapılan kontrol ve denetimlerde engel çıkarılabilir. Bu durum hakkında da bilgi alabilmeniz ancak ve ancak size en yakın şubeye giderek bireysel müşteri hizmetlerinden bilgi almak veya bankanın müşteri temsilcisini arayarak bildirim talep etmeniz olabilir.

Sizler için yeni kredi kartım gelmedi sorununa çözüm aramaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir