Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartına Taksitle Altın Almak Karlı Bir Yöntem mi? ( DETAYLI BİLGİLER )

Kredi Kartına Taksitle Altın Almak Karlı Bir Yöntem mi? ( DETAYLI BİLGİLER )

Kredi kartı kullanıcıları kredi kartı ile taksitli altın alımını hem bir kâr etme yöntemi hemde borcu kendi planları ile yapılandırma yöntemi olarak kullanılmaktadır. BDDK kredi kartına taksitle altın alma ile ilgili çeşitli düzenlemeleri de bu nedenle getirmiştir. Bazı kuyumcular kredi kartıyla satışı yapsada taksit seçeneğini kabul etmemektedir bu nedenlede müşteriler kredi kartına taksitle altın satan kuyumcular hangileridir araştırmaya koyulmaktadır. 

altın kredi kartına taksit varmı 

Evet, bir çok kuyumcu altın alımında kredi kartına taksit seçeneği sunmaktadır. Ancak öte yandan bir çok kuyumcu da taksiti kabul etmemektedir. Çünkü belirli bir endeks üzerinden alımı ve satımı gerçekleştirilen altının dengelerindeki değişim bu tarz bir satışta özelliklte orta vadede kuyumculara zarar ettirebilmektedir. Yine de taksitli olarak satış yapan kuyumcuları bulabilmek de mümkündür.

kredi kartı ile taksitle altın alınır mı 

Bu alım işlemini gerçekleştirmek için, taksit yapma şartını kabul eden bir kuyumcuyu bulmanız gerekmektedir. Yine de kredi kartına taksitle altın alınır mı sorusuna kesin bir yanıt istiyorsanız bu tarz işlemleri yapan web siteleri de bulunmaktadır ancak güvenlik önlemleri nedeni ile bu tarz sitelerden altın alış verişi yapmamanızı öneriyoruz.

Tavsiye :  Bankaların Kredi Kartı Faiz Oranları Karşılaştırması

KARLI BİR İŞLEM Mİ?

Altın uzun vadeli bir yatırım aracı olarka satın alan kişiye kâr getirebilmektedir. Ancak bu işlem yine de pek önerilmemektedir. Çünkü altın üzerinden uygulanan yüksek faiz oranı kişiye otomatik olarak bir maliyet yansıtacaktır. Ayrıca kişinin alış fiyatı, satmak istediği fiyata göre bir hayli düşük olabilmektedir. Bu endeks nedeniylede taksitli altın alımı önerilmeyen bir yöntem olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca taksitli satışlarda kuyumcular kendilerini koruma altına alabilmek için altına bir fiyat farkı uygulayabilmektedirler bu maliyet de göz önüne alındığında çok yüksek meblağda bir altın yatırımı söz konusu değilse pek de önerilmeyen bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir