Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartıyla İnternetten Trafik Cezası Ödemesi Nasıl Yapılır?

Kredi Kartıyla İnternetten Trafik Cezası Ödemesi Nasıl Yapılır?

Sürücüler trafikte bazı durumlarda istenemeyen bir trafik cezası ile karşılaşabilirler. Vergi dairelerine veya bankalardan sonra ödemeler artık kredi kartları ile yapılabiliyor. İntenet üzerinden kredi kartınız ile sürücü kesilen cezayı ödeyebilir.

Kredi Kartı ile Trafik Cezası Ödemek İstiyorum

Trafik cezaları kredi kartı ile ödeme imkanı ile sürücülere büyük kolaylık sağlamıştır. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın intenet sitesinden http://www.gib.gov.tr ödeme yapılabilinir.

Trafik cezası ödeme kolaylıklarına bir yenisi daha eklenerek Emniyet genel Müdürlüğü ve gelir İdaresi Başkanlığ’nına ait yükü biraz olsun azaldığı belirtiliyor. Araç sahipleri saat intenetten ödeme yapabilmeleri için bazı saatlere uymaları gerekir. Trafik cezaları intenet kredi kartı ile ödenebilmesi için saat 02:00-22:00 saatleri arasında ödemelerini yapabilirler. 

Trafik cezalarını kolaylıkla ödeme imkanı bulurlar. İntenet aracılığı ile trafik cezası sorgulama ekranından ceze ödeme işlemleri yapılabilniyor: Bu uygulama son yıllarda milyonlarca sürücünün daha rahat etmesini sağlıyor. Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde sürücüler direk olarak başvuruda yapabilir ve trafik cezasını ödeyebilir. Fakat son yıllarda getirilen yenilik kredi kartı ile ödeme daha çok rağbet görmektedir. 

Tavsiye :  VakıfBank Worldcard Ramazan Kampanyasından Nasıl Faydalanabilirim? Başvuru Şartları Ne?

Size kesilen trafik cezası ödemesini pratik bir şekilde yapmayı istemezmisiniz? Geçtiğimiz yıllarda Gelir İdaresi Başkanlığı trafik cezası ödeme odalarında ki oluşan kuyrukalr hem zamandan ghemde insan gücünden çalınan tabloyu gözler önüne seriyordu. Kolay bir şekilde gelir İdaresi Başkanlığı sayfasına girerek tüm ceza ödeme işlemlerini  adım adım gerçekleştirebilirsiniz. 

Trafik ceza ödemeleri online şekilde yapıldıktan sonra size dekont sayfası açılacak isteyen ve ödendiğine dair olan makbuzu  sürücüler ayrıca çıktı olarak alabilirler. Trafik cezası ödemelerinin en basit yolu sürücülerin zamanından çalmayarak kısa sürede ödeme işlemlerinin yapılabileceği fırsatını sunuyor. 

Gelir İdaresi Başkanlığı sizden bazı bilgileri kutucuklara girmenizi isteyevcek ve eksiksiz ve doğru şkeilde girdiğiniz taktirde kredi kartı ile ödemeniz gerçekleşmiş olacak. Anlaşmalı bankalrla trafik ceza ödemenizi yapabileceksiniz. Akbank, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, Yapı Kredi, HSBC, Finansbank, TEB, vakıfbank, Ziraat bankası, Denizbank, Türkiye Finans, Aktifbank bankalarından tüm ceza ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

 Belirtilen bu bankalar dışında kredi kartı ile trafik ceza ödemesi kesinlikle gerçekleştiremezsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir