Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartıyla SGK Prim Borcu ve Yapılandırma Ödemeleri Nasıl Yapılır? ( Kartla Yapılandırma Borcu Ödeme )

Kredi Kartıyla SGK Prim Borcu ve Yapılandırma Ödemeleri Nasıl Yapılır? ( Kartla Yapılandırma Borcu Ödeme )

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’na bağlı olarak çalışıyorsanız primlerinizi düzenli olarak ödemeniz sizin için avantajlı olacka ve gelecekte büyük bir borç ödemesinden kurtulmuş olacaksınız. Ayrıca kurumun sağladığı hizmetlerden faydalanmaya devam edebilmek için de ödemelerinizi yapmanız gerekmektedir. Emeklilik hakkınızı da doğrudan etkileyen bu prim ödemelerini artık kredi kartıyla da anında gerçekleştirebilmektesiniz. Sizlere bu yazımızda kredi kartıyla sgk yapılandırma ödeme ve kredi kartıyla sgk taksit ödeme işlemlerini nasıl gerçekleştirebileceğinizi detaylı olarak aktaracağız.

kredi kartı ile sgk ödemesi nasıl yapılır 

İlk olarak PTT şubelerinden e-Devlet şifrenizi edinerek devlet kapısı sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. T.C. Kimlik Numaranız ve şifreniz ile sisteme girdikten sonra 4/A İŞVEREN ÖDEMELERİ başlığına Sosyal Güvenlik Kurumu seçeneğinden ulaşarak tıklayın. Burada sizden talep edilen 26 haneli iş yeri sicil numarasını girdiğiniz takdirde prim borcunuz otomatik olarak karşınıza çıkacaktır. Benzer şekilde 4/B Bağ-Kur eski borç ödemelerinizi de bu şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Bu ekrandan ödeme işleminizi izleyen aşamaları takip ederek kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Tavsiye :  Bankaların Kredş Kartı Taksitli Nakit Avans Limitleri ve Faiz Oranları

ziraat bankası kredi kartıyla sgk ödemesi 

Ziraat Bankası devlete bağlı bulunan bir banka olduğundan işlemlerinizi bu bankanın kredi kartları aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Diğer tüm kartlarda olduğu gibi sistemde sizden talep edilen 16 haneli kart numaranızı, güvenlik kodunuzu ve kartta yazan isim soyisimi girerek ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. BU LİNK aracılığı ile otomatik olarak Ziraat Bankası aracılığı ile ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

kredi kartı ile sgk idari para cezası ödeme 

SGK prim borcu bulunan kişiler idari para cezasına da tabii tutulabilmektedirler. Bunlar arasında gecikme faizi de bulunmaktadır ve bu ödeme de kredi kartıyla aynı şekilde e-devlet üzerinden kısa sürede gerçekleştirilebilmektedir. Bir detay olarak aktarmak gereklidir ki genellikle 2-3 yılda bir kişilerşn cezai borçları SGK tarafından silinmekte ve borçlar yapılandırılmaktadır. Bu şekilde kişilere kolaylık tanınarak primlerini ödeyebilmeleri, sağlık sigortalarından faydalanbilmeleri ve emeklilik haklarını kazanabilmeleri sağlanmaktadır. Bu ve benzeri af ve yapılandırmaların tarihleri hiçbir zaman önceden kestirilememektedir. Bu nedenle kişilerin borçlarını zamanında ödemeleri veya yapılandırmayı beklemeden eğer imkanları varsa borçlarını ödemeleri önerilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir