Anasayfa / Gündem / Kredi Kartıyla Taksitli Vergi Borcu Ödeme Taksit Kampanyaları

Kredi Kartıyla Taksitli Vergi Borcu Ödeme Taksit Kampanyaları

Ülkemizde artık milyonlarca kişi kredi kartına sahip ve kredi kartının sağladığı ödeme kolaylıklarından herkes faydalanabiliyor. Artık vergi borçlarınızı da kredi kartınızla, üstelik taksitle hem de kampanyalarla ödeyebilirsiniz. Sizde kredi kartı ile vergi borcumu nasıl öderim diye merak ediyorsanız bu yazımızın detayında kredi kartı ile vergi ödeme ile ilgili tüm detayları size aktarmaya çalışacağız. 

UYGULAMADAN HABERDAR OLAN KİŞİ SAYISI ÇOK AZ

Vergi Borçları intenet dönemi gelişmeden önce aslında yalnızca dairelere giderek elden ödeme ile yapılıyordu. Ancak artık intenet ve onun gücü sayesinde devlete bağlı bulunan tüm işlemler intenetten haledilebiliyor, üstelik ödemelerimizi de evden oturduğumuz yerden yapabiliyoruz. Hal böyle olunca kredi kartı ile vergi ödenir mi diyenlere cevabımız geliyor. EVET ÖDENİR.

Üstelik bankalar bu ödemeleri onların aracılığı ile yapmanız karşılığında size taksit ve kampanya imkanları da sunmaktadır. Artık kredi kartı ile vergi borcu ödenir mi sorusunun yanıtını bulduğunuza göre şimdi bu ödemeyi nasıl yapabileceğinizi ve hangi bankaların ne kampanyalar sunduğuna beraber göz atabiliriz.

kredi kartı ile araç vergi ödemesi 

Sayfa İçerikleri

Tavsiye :  Maddi Durumu Kötü Olanlara Yardım Yapan Dernekler ve Vakıflar Hangileridir?

MTV ödemelerini yapacak olanlar bunu bilindiği üzere 2 eşit taksitle Ocak ve Temmuz aylarında gerçekleştirmektedirler. Bankalar arasından İşBankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Akbank ve Finansbank kredi kartları ile online veya telefon aplikasyonları aracılığı ile ödeme yapmanız halinde ekstra 2 ile 5 arasında değişen taksit oranları sunmaktadır. Bu vade sayıları ile ilgili bilgileri kullandığınız kredi kartının ait olduğu bankanın intenet sitesinden kolaylıkla öğrenebilir, GİB’in resmi web sayfasından ödeme işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz.

kredi kartı ile vergi yapılandırma ödeme 

Vergi borcunuzun yapılandırmasını talep ettiyseniz ve kredi kartı ile vergi taksit ödeme işlemlerini kredi kartı ile yapmak istiyorsanız ilk olarak Gelir İdaresi Başkanlığına bağlı İntenet Vergi Dairesi web sayfasına gitmeli ve T.C. Kimlik Numarası ile giriş yaparak vergi borcunuzu görüntülemelisiniz. Bu ekrandan ise ödenecek olan borcu seçerek kredi kartı bilgilerinizin talep edildiği sayfaya geleceksiniz. Bu ekrandan kredi kartı bilgilerini giriniz ve “3D secure” ekranının açılmasını bekleyin. Telefonunuza SMS ile gelen kodu bu ekrana giriş yaparak “GÖNDER” butonuna tıklayın ve ödeme işleminiz anında tamamlansın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir