Anasayfa / Kredi Kartları / Kredi Sicili Bozuk Olanlara Bloke Teminatlı Kredi Kartı

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Bloke Teminatlı Kredi Kartı

Kredi kartı kullanmak ve bankalardan kredi çekmek demek, sicilin temiz ve düzgün olması demek anlamını taşır. Bankalarla arası iyi olan bir kişinin bankacılık işlemlerinde pürüz yaşamadan ilerlemesi çok kolay olacaktır.  Kredi sicili uygun olmayan kişilere bloke karşılığında kredi kartı alımı içinin finansal kuruluşlar gerekli detayları açıklamaya başladı. 

Bloke Teminatlı Kredi Kart

Bankacılık geçmişi parlak olmayan insanlara kredi kartı dağıtımı bazı bankalarca yapılmaya başlandı. Tabi ki bankaların bazı şartı da var. Bazı finansal kuruluşlar sicili bozuk olan müşterilerini blokeli kart için bazı şartları belirtti. Önek verecek olursak; Kredi kartı sahibi olmak isteyen bir kişi ilk aşamada bankaya 900 TL para yatırarak bloke altına alıyor. Blokeli 900 TL karşılığında düşük limitli kredi kartına sahip olunabiliyor. Kullanılacak olan blokeli kredi kartının ödemeleri 6 aylık sürede düzenli gittiğinde  yatırılan bu ücretin üzerinde olan bloke kalkar. Kredi notu düşük olan kişilere böyle bir yöntem uygulanır. Yapacakları harcamalara engel oluşturmamak adına bazı bankalar bu tarz bir yola başvurmuştur. 

Tavsiye :  Kredi Kartı Aidatı Bankadan Nasıl Geri Alınır?

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bloke teminatı vererek kredi kartı sahibi olmak isteyen vatandaşlar bankalara giderek başvuruda bulunabilirler. Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar ise,

Finansbank

Kuveyttürk

Garanti bankası

Yapıkredi Bankası

 ING bank

 Denizbank

Şekerbank 

Tüm bu yer alan bankalar blokeli kredi kartı veren bankalar içinde yer almaktadır. Nakit blokeli kredi kartı almak isteyn kişiler belirtilen bankalardan ön ödemeli ve bloke altına alınacak tutarı hesaba yatırdıktan sonra adrese gönderilecek olan kredi kartına sahip olabilirler. 

Bloke Teminatlı Kredi Kartı başvurusu

Bloke konularak talep edilen kredi kartı başvuruları banka yetkililerince değerlendirildikten sonra gönderimi sağlanır. Kişiler yatıracakları belli miktardaki parayı önce bankaya teminat göstermek zorundadır. Daha sonra kredi kartı işlemleri başlar ve dağıtımı yapılır.  Bu şekilde kredi sicili bozuk olan bir kişinin kredi kartı kullanmasında oluşan engel de ortadan kalkar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir