Anasayfa / Personel Alımları / KYK 1044 Memur Alımı Başvuruları Başladı Detayları Öğrenin!

KYK 1044 Memur Alımı Başvuruları Başladı Detayları Öğrenin!

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın resmi sitesi üzerinden yayınladığı açıklamada, KYK 1044 Memur Alımı yapılacağı duyuruldu.

 Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın resmi sitesi üzerinden yapmış olduğu açıklamada, KYK için 1044 sözleşmeli personel alımı yapılacağı geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Bakanlık kız ve erkek yurt kontejan yoğunluğuna göre bu alımların 601’ini kadın adaylar olarak belirlerken, 443’ünü ise erkek adaylar olarak belirledi. 

 KYK 1044 Memur Alımı İçin Başvuru Tarihleri Belli Oldu!

 Bahsettiğimiz üzere Gençlik ve Spor Bakanlığı, KYK 1044 Memur Alımı’na ilişkin yaptığı açıklamada başvuru şartlarından başvuru tarihine kadar süreç hakkında adaylara gerekli duyuruyu yapmıştı. Bu duyuruya göre ise başvuru tarihlerini 5 Nisan 2017 ile 14 Nisan 2017 aralığı olarak belirleyen bakanlık, başvuruların http://www.gsb.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştireleceğini ifade etti.

Tavsiye :  Fibabanka Personel Alım İlanı Şartları Ne?

 KYK 1044 Memur Alımı Şartları Neler?

 Gençlik ve Spor Bakanlığı yapmış olduğu açıklamada KYK 1044 Memur Alımı için şartları ise; Diploma ya da mezuniyet belgesi ve erkek adaylar için askerlik belgesi olarak belirlemiştir. Adaylar başvurularını yalnız tek il üzerinden gerçekleştirebilirken, sözlü sınava ise tercih ettiği ilde katılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir