Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / KYK Yurt Dışı Master Eğitim Kredisi Almak Avantajlı Mı?

KYK Yurt Dışı Master Eğitim Kredisi Almak Avantajlı Mı?

Hem yabancı dil geliştirmek hem de yeni bir kültürü öğrenerek eğitim alırken yurt dışı eğitim kredisi veren bankalar sayesinde zorluk çekmeden, yurt dışında eğitiminizi başlatın!

Yabancı bir dilde eğitim almak, bu dilde eğitim alırken aynı zamanda başka bir ülkenin kültürünü ve akademik alt yapısını keşfetmek oldukça faydalıdır. Hem kişisel kariyer için hem de kişisel gelişim için yurt dışında eğitim almak özellikle son yılarda da büyük bir popülerlik kazanmıştır. Pek tabii ki yurt dışında okumanın maliyeti bir miktar daha yüksek olacaktır ancak yurt dışı eğitim kredisi veren bankalar aracılığı ile avantajlı krediler alabilir ve aldığınız kredi ile eğitiminize rahat bir şekilde yurt dışında devam edebilirsiniz.

Bu olanakları sağlayan yurtdışı eğitim kredisi veren bankalar ise şunlardır:

-İŞ BANKASI: İş Bankası, eğitim kredisi uygulaması kapsamında okul masraflarına yönelik olarak kredi vermektedir. Yıllık okul ücretini gösterir proforma fatura, gelir belgesi, ikametgah ve T.C. nüfus cüzdanı ile doğrudan şubelere başvurarak, eğitim kredisi alabilmek mümkündür.

-HALK BANK: Devlete bağlı olarak hizmet veren bankalardan Halk Bank’ta eğitim kredisi sağlamaktadır. Kredi kapsamında dilerseniz doğrudan okulun hesap bilgilerini ibraz ederek ödemeyi bankanın gerçekleştirmesini isteyebilir veya ödemeyi yaptıktan sonra proforma faturayı bankaya ibraz ederek bu tutarda kredi kullanabilirsiniz. Banka aynı zamanda yurtdışı master eğitim kredisi de sağlamaktadır ve yurt dışında yüksek lisans yapacak olan öğrencilere böylelikle maddi katkı sağlanmaktadır.

Tavsiye :  Ziraat Bankası Emeklilere Özel Kredi Kampanyası Şartları

Bu tip faizli eğitim kredilerinin yanı sıra kyk yurtdışı öğrenim kredisi başvurusu yapılarak Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan da faizsiz ve ertelemeli geri ödeme planına sahip kredi alınabilmektedir.

Bu kapsamda yurtdışı öğrenim kredisi ne kadar diye soracak olursanız, Kredi ve Yurtlar Kurumu ülkelere göre farklı kredi ödemesi yapmakta ve bu kredinin tutarı lisans, yüksek lisans ve doktora için birbirinden farklı miktarlarda olmaktadır.

 Önek olarak;

Amerika’da lisans yapan bir öğrenciye 572 TL öğrenim kredisi aylık olarak verilirken, Fransa’da lisans yapan bir öğrenciye ise 642 TL öğrenim kredisi verilmektedir. Bu kapsamda verilen en düşük kredi tutarı ise 330 TL’dir ve genellikle Ortadoğu ve Asya bölgelerindeki ülkeler için uygulanmaktadır.

Bu kredi olanaklarından faydalanmak ise oldukça avantajlıdır, çünkü yurt dışında eğitim alırken çalışmak zor olabilir ve en azından eğitim masraflarını toplu bir şekilde ödedikten sonra taksitler ile geri ödeme yapmak daha kolaydır. Ayrıca eğer kredi notunuz yüksekse ve banka ilişkileriniz kuvvetliyse, çok düşük faiz oranları ile kredi kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir