Anasayfa / Personel Alımları / Mahalle ve Çarşı Bekçi Alımı Başvuruları Ne Zaman Belli Olacak

Mahalle ve Çarşı Bekçi Alımı Başvuruları Ne Zaman Belli Olacak

Özellikle referandum öncesi süreçte sıkça gündeme gelen mahalle ve çarşılar için bekçi alımı kesinleşti. Cumhurbaşkanı’nın sıkça dile getirdiği bekçilerin alım başvurularının ne zaman netlik kazanacağı da belli oldu.

Geçtiğimiz aylarda sıkça gündeme gelen bekçi alımlarına ilişkin kesin bilgi yayınlandı. Toplamda 7000 bin çarşı ve mahallelerde görev yapacak olan bekçinin alımı için butona basıldı. Yayınlanan yeni Resmi Gazete’de yer alan Kanun Hükmünde Karaname ile bekçi alımlarına ilişkin bilgi adaylar için paylaşıldı. Ülke genelinde yapılacak olan alımlara dair detaylar KHK’nın içeriğinde yer aldı.

Tavsiye :  PTT Sözleşmeli Personel Alımı Online Başvuru Formu

BAŞVURU SÜRECİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK

Bekçilik görevi temel olarak illerin valiliklerine bağlı olarak gerçekleştirilecek. Şimdilik özellikde Doğu Anadolu Bölgesi’nde yapılacak olan alımlar için valilikler kendilerine ayrılan kontenjanı duyuracaklar. Bu bağlamda valiliklerin resmi intenet sitelerinden yapılacak alımı takip etmek gerekmektedir. Her ilin kendi alımlarında belirleyeceği başvuru tarihleri ve süreçleri farklılık gösterebilecektir. Bu nedenle kesin bir başvuru süreci olmamakla beraber alımların Haziran-Eylül ayları arasında tamamlanacağı konuşuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir