Anasayfa / Personel Alımları / MKEK 94 İşçi Personel Alımı İlanı Verdi Şartları Neler?

MKEK 94 İşçi Personel Alımı İlanı Verdi Şartları Neler?

MKEK bünyesine katacağı 96 işçi alımı için gereken tüm çalışmaları sonlandırdı. 94 işçi için alım başvuruları nasıl olacak?
Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu istihdam edeceği personelin sayısını ve başvuru şartlarını açıkladığını resmi kanallardan doğruladı.  MKE  alacağı 96 personeli KIrıkkale’de bulunan MKE ağır silah ve Çelik Fabrikası Mürülüğünde daimi işçi statüsünde değerlendirecek. 
 
Bu iş için görevlendirilmek isteyen adaylar 24 Mart-3 Nisan 2017 tarihinde Türkiye İş Kurumu, il şube müdürlüklerine veya intenet aracılığı ile intenet adresinden istedikleri zaman diliminde yapabilirler. MKE personel alımı için son viraja girildi.  

Alınacak personel için gerekli başvuru şartları ise;

Sayfa İçerikleri

2016 KPSS 94 puan türünden en az 60 puan almış olma şartı 
Lise ve dengi okullardan mezun olmak
Türkiye Cumnhuriyeti vandaşı olmak
Kimya Teknolojisi bölümünden mezun olma şartı( ilgili görevler için) aranıyor.  
 

Tavsiye :  En Az Lise Mezunu 3 bin 890 Sağlık Personeli Alımı Tercih Sonuçları Açıklandı Şimdi Öğren

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu

Kuruluş    1921
Tür    Savunma Sanayii
Merkez    Ankara
Bütçe    423 milyon TL
Personel    5.548

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (kısaca MKEK veya MKE), Türk Silahlı Kuvvetlerinin her türlü silah, mühimmat, roket, araç ve gereç ihtiyaçlarını karşılayan devlet kuruluşudur. Uzun süre MKE kısaltmasını kullanmıştır. Osmanlı İmparatorluğu’nda bu kurum “Tophane-i Hümayun” adıyla hizmet vermekteydi. 1921 yılında “Askeri Fabrikaları Umum Müdürlüğü” haline dönüştürülmüştür, daha sonra ise “Makina Kimya Endüstrisi Kurumu” adını almıştır. 01 Ocak 2016 itibariyle 5548 personeli olan Kurum, Dünya’da 40’tan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. 2011 senesinde kurumun kâr oranı bir önceki seneye göre %180’lik bir artış ile 165 milyon lira olmuştur.[1] İstatistiklere göre kurumun 2011 yılında en fazla silah sattığı ülke ise Suudi Arabistan’dır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir