Anasayfa / Kredi Kartları / Nakit Çekime Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır? Ne Zaman Açılır? ( DETAYLI ANLATIM )

Nakit Çekime Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır? Ne Zaman Açılır? ( DETAYLI ANLATIM )

Kredi kartları aslında hayatımızı kolaylaştıran bir unsur iken bir çok kişi için korkulu bir rüya gibidir. Asgari ödemelerinin düzenini yitiren, ödeme gücünü kaybeden, ödemelerini zamanında yapamayn bir kişi için bankalar ise birer karabasan olmaktadır. Çünkü borcunuzu yerine getirene kadar bankalar hem sizi cezai yaptırımlarla sıkıştırmakta hem de sık sık iletişim kurarak hatırlatmalar yapmaktadır. Bu nedenle de düzenli kullanılan bir kredi kartının avantajları olduğu kadar, düzensiz kullanıldığı takdirde dezavantajları da olmaktadır. Buna önek olaran kredi kartının sağladığı ayrıcalıklardan nakit çekme özelliği eğer borcunuzu zamanında ödemezseniz kullanıma kapatılmaktadır. Bu uygulamaya maruz kalanlar ise nakit çekime kapatılan kredi kartı nasıl açılır konusunda bilgi arayışındadır. Biz de bu yazımızda sizlere nakit çekime kapatılan kredi kartı ne zaman açılır açıklamaya çalışacağız.

NAKİT AVANSININ KULLANIMI KAPATILAN KARTIN AÇILMASI

Sayfa İçerikleri

BDDK’nın yeni düzenlemesi gereğinde artık 3 defa üst üste dönem borcunun yarısından az ödeme yapıldığı takdirde kredi kartlarının nakit çekme özelliği kapatılmaktadır. 2010 yılından beri devam eden bu uygulama karşısında tüketicilerin bilgi sahibi olmamaları ise kafa karışıklığına yol açmaktadır. Çünkü artık kişinin asgari borcunu ödüyor olması bankaya karşı tüm sorumluluklarını yerine getirdiği anlamına gelmiyor. Nakit avans çekimini etkinleştirebilmek için tüm dönem borcunun ödenmesi gerekmektedir. Kişi bu borcun tamamını ödediği takdirde ve bankanın kayıtlarında işlendiği anda nakit avanstan faydalanmaya devam edebilecektir.

Tavsiye :  Enpara Kredi Kartı Özellikleri ve Avantajları

AVANS LİMİTLERİ HAKKINDA

Kişilerin kredi kartlarından edinebilecekleri avans belirli bir limite kadar olmaktadır. Bunlar genel olarak 2 bin 500 TL ile 4 bin TL arasında değişmektedir. Ancak özel bir kampanyaya bağlı bulunan avanslarda kişi 15 bin TL’ye kadar faydalanabilmektedir. Bu halde ise kişi ATM’lerden yalnızca günlük nakit çekimi kadar para alabilmektedir. Tamamını alabilmek için ise ya bankaya gitmeli yada hesaba transfer talep etmek gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir