Anasayfa / Kredi Kartları / Odeabank Kredi Kartı Yapılandırma 2017

Odeabank Kredi Kartı Yapılandırma 2017

Nakit ihtiyacı tüketiciler için sonsuzdur. Bu kapsamda da ihtiyaçlarının tamamını kendi olanakları ile karşılayamayan tüketiciler, bankalardan finansal kaynak talep ederler. Bankalar da tüketicilere ihtiyaçları kapsamında kredilendirme olanakları sağlayarak bu ihtiyaçlarına yanıt verirler. Nakdi bir ihtiyaç oluşması durumunda bankalardan alınacak olan krediler, belirli bir vade süresi ve faiz oranı ile bankalara geri ödenirler. Bunun yanı sıra yine bankalar tarafından sağlanan kredi kartları da bu anlamda tüketicilerin finansal ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için sağlanırlar. Kredi kartları da belirli bir harcama limiti bulunan ve bankaya borçlanma olanağını anlık olarak sağlayan finansal araçlardır ve her ay sonunda yapılan harcamanın bankaya geri ödenmesi gerekir. 

Kredi ve kredi kartı kullanımlarında eğer kişi kendi bütçesini ve geri ödeme olanaklarını aşan bir harcama yaparsa, bu durumda maddi sıkışıklık yaşayabilirler. Geri ödeme konusunda bu şekilde sorun yaşayan tüketiciler, ödemelerini aksatmaları halinde banka ilişkileri bozulmaya başlar. Öncelikle kredi notu düşer ve bu durum nedeni ile de diğer kredi taleplerinde olumsuz sonuçlar ile karşılaşmaları olası hale gelir. Devam eden geri ödememe durumunda ise banka yasal takip başlatabilmektedir. Bu gibi bir durum söz konusu ise bankalardan kredi veya kredi kartı yapılandırma talep edilebilir. Yapılandırma işlemi ile kişnini borcu banka tarafından kapatılara, yeni bir kredi uygulamasına geçilir ve kişi bu kredi borcunu yeni bir vade süresi ve faiz oranı ile ödemeye başlar.

Tavsiye :  Faizsiz Nakit Avans Hizmeti Veren Bankalar

ODEABANK KREDİ KARTI YAPILANDIRMA

Eğer Odeabank’tan almış olduğunuz ve harcama yaptığınız bir kredi kartının geri ödemeleri konusunda güçlük yaşıyorsanız bu durumda bankaya yapılandırma başvurusu yapabilir ve odeabank kredi kartı yapılandırma sürecine geçebilirsiniz.

BAŞVURU İŞLEMİ:

Temel olarak odeabank kredi kartı yapılandırma başvurusu doğrudan şubelerden yapılmaktadır. Bankanın size en yakın şubesinden ilgili büroya giderek, yetkili müşteri temsilcisine durumunuzu doğru bir dille aktardıktan sonra yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Banka kredi kartınızı kullanıma kapattıktan sonra, karta olan toplam borcunuza ilişkin bir kredilendirme yapar ve siz bu krediyi belirli bir vade süresince eşit taksitlerle geri ödeyerek kredi kartınızın borcunu kapatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir