Anasayfa / Kredi Kartları / Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri? Öğrenci Kredi Kartı Almak İçin Gerekli Belgeler Neler

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri? Öğrenci Kredi Kartı Almak İçin Gerekli Belgeler Neler

Üniversite öğrencilerinin yaşı 18’in üzerinde olduğu için bankalardan kredi kartı alabilme imkanına sahipler. Vadesiz hesap açan üniversite öğrencileri bu süreçte çok büyük imkanlardan faydalanabiliyor.

Bankalar ciddi anlamda maddi desteğe ihtiyacı olan pek çok öğrenci için çok büyük imkanlar sağlıyor. Pek çok banka öğrencilerimize finansal destek için elinden geleni yapmakta. Özellikle de üniversite eğitimi almakta olan ve aynı zamanda çalışmakta olan öğrencileri bankalarımız kaçırmak istemiyor.

Üniversite de eğitim almakta olan öğrenci kredi kartı açmalı mı?

Maddi ihtiyaçlarını her ay tam anlamıyla karşılayamayan vatandaşlarımız kredi kartı açtırabilirler. Bu süreçte bankalarımızın çok önemli destekleri olduğunu da unutmamak gerekiyor. Nakit sıkıntısı içinde olan üniversite öğrencileri, kredi kartı kullanımına önem vermekte.

Özellikle de İŞ Bankası’nın bu konuda büyük imkanlar sağladığını hiçbir zaman unutmamak gerekmekte. Her öğrenci için İş Bankası 650 TL limitle kredi kartı imkanı sağlıyor. Öğrencilerimiz düzenli asgari ödemeyi gerçekleştir ve harcamalarına dikkat ederse, kredi kartı çok büyük bir öneme sahip oluyor.

Öğrenci kredi kartı çıkarması için hangi belgeler gerekiyor?

Tavsiye :  BKM Express Nedir? Nasıl Kullanılır? Üye İş Yeri Nasıl Olunur?

Kredi kartı açtırmak isteyen öğrencilerimiz yanlarında öğrenci belgelerini getirmek durumundalar. Aynı zamanda muhakkak yanlarında kimlik kartlarını da bulundurmak zorundalar. Sadece bu 2 belgeyi yanında bulunduran öğrencilerimiz, vadesiz kredi kartı hesabı açtırabilirler.

Kredi kartı nasıl kullanılır?

Kredi kartı kullanacak olan öğrencilerimiz öncelikle gelir ve giderlerini iyi bir şekilde değerlendirmelidir. Yapılan bu değerlendirmenin ardından asgari tutar ödemesi göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi takdirde ilerleyen aylarda bu durum ciddi sıkıntılara yol açabilir.

Sonuç olarak asgari ödemenin geciktirilmesi halinde, borca faiz gelmesi gibi bir durum meydana gelir. Bu durum da doğrudan ödenmesi gereken asgari tutarın artmasına sebep olur. Yani doğrudan kişi ciddi zorluklarla karşı karşıya kalabilir.

Asgari ödemenize kendinize göre limit koyun

Her öğrencinin aylık belli bir aralıkta gideri söz konusudur. Bu durum her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi takdirde kredi kartıyla birlikte aylık gider daha da artar. Az önce de bahsedildiği gibi asgari tutarın gecikmesi halinde ise kişi çok daha zor bir durumla karşılaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir