Anasayfa / Konut Kredisi / Peşinatsız Konut ( Ev ) Kredisi Nasıl Alınır? Şartlar Neler?

Peşinatsız Konut ( Ev ) Kredisi Nasıl Alınır? Şartlar Neler?

Yıllardır kirada yaşamını sürdüren ve birikim yapamayan kişiler için ev alma tamamen hayal olarak bilinir. Geçtiğimiz yıllarda peşinatı olmayan vatandaşlar bankalardan konut kredisi kullanamıyordu. Ancak son yıllarda peşinatsız ev kredisi şartları açıklanarak ev alma hayalleri gerçeğe dönüşüyor. 2011 yılında devletin desteği ile peşinatı olmayan kişilerin ev alabilmeleri için pekçok banka bu konuda gerekli desteği sağlamaktadır. 

 Hiç Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

Bankalar ev almak isteyen müşterilerinin peşinatları olmadan uygun faiz oranalrı ile kredi imkanı sunuyor. Elinizde hiç birikmiş para olmasa da belirilen bankalardan konut kredisi talebinde bulunabilinir. Peşinatsız kredi veren bankalar ise, Finansbank, Odeabank, Akbank, Garanti Bankası olarak belirtildi.

 Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alınır?

İlk aşamada peşinatınız olmadan kredi kullanmak istiyorsanız ipotek gösterilecek bir dairenin olması gerekir. Kredi kullanarak alınacak evin kredi isteyen kişinin üzerine olması da şart değildir. Herhangi bir yakınınızın evini de bankaya ipotek olarak gösterebilirsiniz. Tüm bankaların sistemi gereği konut alacak bir kişinin konutun %80’lik kısmının banka tarafından, %20 ‘lik kısmınında  ev alacak kişinin birikmişi olmak zorundaydı. Bu şekilde bankalar kredi imkanını müşterilerine sunarak ev sahibi olmalarını sağlıyorlardı. Ancak son zamanlarda peşinatı olmayan kişilerin %80 lik kısmı konut kredisi, %20’ lik kısmı ise ihtiyaç kredisi kullandırılarak ev sahibi olmaları sağlanır. 

Tavsiye :  Denizbank Mortgage Kredisi

 Buna bağlı olarak hiç peşinatsız şekilde ev sahibi olma şansınız olacak.  Bankaların getirdiği bu şartlara bağlı olarak  her ay ödemeli olarak istediğiniz eve kavuşmuş olacaksınız.  

 Bankalar konut kredisi kullanacak müşterilerine özel olarak ödeme planı oluştururlar. Bu planı yaparken ise gelir durumlarına ve ödeme şekillerine göre bir plan yaparlar. Konut alacak olan müşteri ise ipotek edilen dairenin yanı sıra ödeme planına göre düzenli bir şekilde banka taksitlerini öder. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler için büyük bir fırsattır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir