Anasayfa / Personel Alımları / PTT 2017 2 Bin Sözleşmeli Personel Alım Başvuru Şartları Açıklandı Hemen Başvur

PTT 2017 2 Bin Sözleşmeli Personel Alım Başvuru Şartları Açıklandı Hemen Başvur

2 bin sözleşmeli personel alacağını açıklayan PTT’de merakla beklenen başvuru şartlarını açıkladı!

2 bin personel alımı şartları açıklandı. Herkesin uzun zamandır merakla beklediği şartlar nihayet açıklandı. İlerideki gelişmeler için sitemizde takipte kalın.

Personel Alımlarında en çok rağmet kurum olarak bilinen PTT yeniden personel alımı için düğmeye bastı. Başvurular aşağıda belirtildiği gibi kuruma ait intenet sitesinden yapılabilecek. İşte çok beklenen Şartlar;

PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

Başvuru yeri: Başvurular,   www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr intenet adreslerinden yapılacaktır.
 

PTT dağıtıcı pozisyonlarına başvuru şartları şu şekilde belirtilmekte;

1) İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtiçi ve yurtdışındaki okulların Ek-2 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.
2) Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 18.02.2017 tarihi itibariyle sahip olmak.)
* Adaylar, mülakattan önce B ve A2 sınıfı sürücü belgesi yetkisi çerçevesinde kullanacakları araçlarla uygulamaya tabi tutulacaktır.
3) Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelenmesi
4) KPSS P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı.

Tavsiye :  Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız Lise Mezunu Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

PTT Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvuru şartları ise şöyle;

1- Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtiçi ve yurtdışındaki okulların Ek-1 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.
2- KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak. Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir