Anasayfa / Gündem / PTT Çalışma Saatleri 2017

PTT Çalışma Saatleri 2017

Posta ve Telgraf Teşkilatı, 2013 yılı itibariyle TBMM kararıyla anonim şirketi olarak hizmet vermekte olan bir haberleşme ve ulaştırma kurumudur. Kargo, mektup, faks, para transferi ve daha birçok işlemi gerçekleştirebileğiniz PTT aracılığı ile Türkiye’nin dört bir yanına anında iletişim ve ulaştırma sağlayabilirsiniz. PTT aynı zamanda devlete bağlı birçok hizmetinde verildiği bir kurumdur. Bakanlıkların destek ödemeleri, emekli maaşları, prim ve vergi ödemeleri PTT aracılığı ile yapılabilmektedir. Ayrıca fatura ödemeleri, kredi kartı ödemeleri ve benzeri birçok işlem yine PTT şubeleri aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir. Haftanın belirli günlerinde ve belirli saatlerinde hizmet vermekte olan PTT’den faydalanarak işlem gerçekleştirmek, ödeme yapmak, gönderi göndermek ve sorgulamak, ödeme almak ve ödeme yapmak isteyenler mesai saatlerini bilmelidirler.

Tavsiye :  İşsizlik Maaşı Kimler Alabilir? Ne Kadar Süre İşsizlik Maaşı Ödenir

PTT ÇALIŞMA SAATLERİ 2017 YILINDA DA DEĞİŞMEDİ

Posta ve Telgraf Teşkilatı şubeleri yalnızca haftaiçi hizmet vermektedir. Haftasonları ise PTT şubeleri kapalıdır ve hizmet alınamamaktadır. Şubeler haftaiçi belirli saatler arasında müşterilere hizmet vermektedir. Bu ptt hizmet saatleri ise şu şekildedir;

PTT şubeleri sabah saat 08:30’da açılırlar. Bu saatten itibaren hizmet alınmaya başlanabilir. Saat 12:30’da ise öğle arası verilir ve tekrar saat 13:30’dan itibaren hizmet alınmaya başlanabilir. Kapanış saati ise 17:00’dır. Bu saatten itibaren PTT şubelerinden hizmet alınamamaktadır. Öte yandan bazı şubeler (özellikle il merkezleri) çok yoğun olmaları durumunda öğle arası vermeksizin çalışmasını sürdürebilmektedir. İşte ptt çalışma saatleri bu şekildedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir