Anasayfa / Kredi Kartları / PTT’den Kredi Kartı Borcu Ödemesi Nasıl Yapılır? 2018 Ücreti Ne Kadardır

PTT’den Kredi Kartı Borcu Ödemesi Nasıl Yapılır? 2018 Ücreti Ne Kadardır

Kredi kartı kullanıcıları asgari ödemelerini veya dönem borçlarının ödemelerini gerçekleştirmek için ATM’lerden yararlanabilmektedirler. Bunun yanı sıra farklı bir bankadan nakitiniz varsa EFT veya havale yaparak da borcunuzu ödeyebilirsiniz. Ancak kimi zaman bu işlemlerin hiç birisini gerçekleştiremiyor olabilirsiniz. Buna altenatif olarak kredi kartı kullanıcıları kredi kartı borcu ptt den ödenir mi sorusuna yanıt arıyorlar ve evet bu mümkün. PTT şubelerineden ödemenizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Tıpkı normal ödemelerde olduğu gibi ptt den ödenen kredi kartı borcu da sistemde otomatik olarak asgari borcunuzdan ve dönem borcunuzdan aynı gün içerisinde kesilecektir.

ptt den kredi kartı borcu nasıl ödenir 

Öncelikle bir PTT şubesine giderek gişeye kredi kartı ödemesi işlemi yapacağınızı beyan edin. Veznede bulunan personel sizden 16 haneli kredi kartı numaranızı ve bir takım kimlik bilgilerinizi talep edecektir. Bu bilgileri sağladığınız takdirde normal ödeme işlemlerinde olduğu gibi ödemenizi anında gerçekleştirebileceksiniz. Aynı günün akşamında bankanızın sistemine de ödemeyi yaptığınız yansıtılacaktır. Bir sonraki hesap özetinizde de bu ödemeye ilişkin detayları görebileceksiniz.

Tavsiye :  Kredi Kartımı Kaybettim Ne Yapmalıyım! Kayıp Çalıntı Bildirimi

ptt’den kredi kartı borcu ödeme ücreti 

PTT şubelerde yaptığınız ödemelerde olduğu gibi sizden ekstra bir ücret talep etmeyecektir. Ancak bankalar bu işlem dolayısı ile bir kesinti yapmaktadır. Her banka kendi belirlediği bir tutarda kesintiyi uygulamakta ve siz bu kesintiyi bir sonraki hesap özetinizde görebilmektesiniz.  Önek olarak ING Bank 2.5 TL, HSBC 3 TL, Ziraat Bankası 0.5-1 TL, İş Bankası 3 TL, Odeabank 3 TL, Garanti Bankası 1.35 TL’lik bir kesinti uygulamaktadır.

PTT’DEN FATURA ÖDEMELERİNİZİ DE GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ

PTT şubelerinde kredi kartlarında olduğu gibi faturalarda da her hangi bir ekstra ödeme yapmaksızın ödeme yapabilmeniz mümkündür. Ödeyecek olduğunuz elektrik, doğalgaz, su, intenet, telefon gibi tüm faturalarınıza dair fatura no, tesisat no, abone no gibi bilgileri şubedeki görevliye sağladığınız takdirde ödeme işleminiz anında gerçekleştirilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir