Anasayfa / Bilgi / Qnb Finansbank Sahibi Kimdir?

Qnb Finansbank Sahibi Kimdir?

Finansbank ülkemizde yüzde yüz yerli olarak kurulmuş bir bankadır. İş adamı Hüsnü Özyeğin tarafından 26 Ekim 1987 tarihinde yerli sermaye ile kurulmuştur. Aradan uzun yıllar geçtikten sonra Finansbank bir yunan grubu olan NGB’ye satılmıştır. 11 yıl sonra ise hisselerin % 99.81’ini 2.7 milyar EURO’ya Katar şirketi olan QNB’ye satılmıştır. Finansbank bu satıştan sonra ismini QNB Finansbank olarak değiştirmiştir. An itibariyler ülkemizde faaliyetine devam eden QNB Finansbank 600 şube ile hizmetine devam etmektedir. Yurdun genelinde yer alan merkez ve şubelerinde 13 bin üzerinde çalıuşanı bulunmaktadır. Katar şirketi olan QNB grubu dünya üzerinde 3 kıta ile beraber otuz ülkede 1.200’den fazla şube sayısı ve otuz binden fazla çalışanı ile en büyük banka gruplarındadır. Yüzde yüz yerli olarak kurulan ve kurucusu Hüsnü Özyeğin olan banka artık Katarlı bir şirket olan QNB tarafından işletilmektedir. Yerli bir banka olan finansbank yabancı bir şirketle QNB Finansbanka dönüştürülmüştür.

QNB Finansbank ülkemizde yine kaldığı yerden faaliyetlerine devam etmektedir. Her konuda bankacılık ürünlerini müşterilerine sunan QNB Finansbank müşteri portföyünü her geçen gün geliştirmektedir. Müşterilerine sunduğu uygun faiz ve vadelerle krediler sunmaktadır. Yatırım araçları konusunda da müşterilerine olanak sunan QNB Finansbank el değiştirdikten sonra müşterilerini mağdur etmeme konusunda oldukça titiz davranmıştır. Ülkemizde bu tür durumlarda şimdi ne olacak soru belirirken bu durumdan herhangi bir olumsuzluk çıkarmadan sonuçlandırmıştır. Finansbank kurulduğu andan bu yana değişik kategorilerde ödüller kazanmıştır. Visa Intenatıonel y-tarafından düzenlenen yarışmada dünya birincisi ve dünya beşincisi olmuştur. 

Tavsiye :  İş Göremezlik Parası Emanete Alındı Ne Demek?

QNB Finansbank teknolojinin gelişmesi ile birlikte bankacılık sektöründe de değişik altenatif kanallar oluşturmuştur. QNB Finansbank intenet banakcılığı, mobil şube bankacılığı, telefon bankacılığı, online bankacılık gibi latenatiflerle büyümeye ve müşteri sayısını arttırmaya devam etmektedir. QNB Finansbank 1987’den bu yana el değiştirse dahi gün geçtikçe büyüyerek falliyetlerini deavmet ettirmektedir. QNB Finansbank’ın toplam altı tane bağlı ortağı bulunmaktadır. Bunlar; Finan Leasing, Finans Invest, Finans Portföy, Cıgna Finans Emeklilik, Finans Factoring, e-Finans ve IBTech’tir. Büyün bağlı ortaklar farklı faaliyet alanlarında faaliyetlerine devam etmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir