Anasayfa / Personel Alımları / Sağlık Bakanlığı 2400 Hemşire Alımına Dair Başvuru Şartları Açıklandı

Sağlık Bakanlığı 2400 Hemşire Alımına Dair Başvuru Şartları Açıklandı

Sağlık Bakanlığı tarafından kamu hastanelerine yönelik Hemşire Alımı süreci başladı. Başvuruların gerçekleştirildiği alımlarda aranan şartlar neler şöyle.
Sağlık Bakanlığı tarafından 2017/3 KPSS Merkezi Yerleştirmeleri ile toplamda 4000’e yakın sağlık personeli alımı yapılacak. Kurumlara sözleşmeli olarak alınacak personellerin 2400’ü hemşirelerden oluşacak. 9 Mart’a kadar ÖSYM’nin web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek olan başvurularda lisans mezunu olan 2075, lise mezunu olan 325 hemşire adayının alımı yapılacak. 

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Lisans mezunları arasından açılan 2075 kişilik hemşire kadrosuna başvurabilmek için; Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri, Sağlık Memurluğu lisans eğitimlerinden birisini başarı ile tamamlamış olmak gerekmektedir.

Lise mezunları için açılan 375 kişilik hemşirelik pozisyonu kadrolarına başvurabilmek için ise; orta öğretim kurumlarının, Hemşirelik/Ebelik/Sağlık Memurluğu alanının, Hemşirelik, Ebelik veya Sağlık Memurluğu dallarından birisinden başarı ile mezun olmuş olmak gerekmektedir. 

Tavsiye :  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı KPSS 60 Puan ile Personel Alımı Duyrusu Yayınlandı

Bakanlığın alım yapacağı diğer kadrolarda da benzer şartlar geçerli kabul edilirken, ekstra olarak Fizyo Terapist, Yaşlı Bakımı gibi branşlardan da alımlar yapılacağı ve bu dallardan mezun adayların başvuru yapabilecekleri de ilan edildi. Başvurular için son 5 güne girilirken başvuru sayısının bir hayli yüksek olduğu da kurum tarafından duyuruldu ve adaylar başvurulara gecikmemeleri konusunda çağrıda bulunularak işlemlerini kısa sürede tamamlamaları gerektiği bilgisi paylaşıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir