Anasayfa / Personel Alımları / Sağlık Bakanlığı 3 Bin 900 Personel Alımı İçin Duyuru Yayınladı

Sağlık Bakanlığı 3 Bin 900 Personel Alımı İçin Duyuru Yayınladı

Sağlık Bakanlığı 3 Bin 900 Personel Alımı için düğmeye bastı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın açıklamalarında bu yıl içerisinde belirli aralıklarla personel alınacağını belirtti.
2017 süreci içinde Sağlık Bakanlığı 3 Bin 900 Personel Alımı yapacağını duyurdu. Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın açıklamalarında bu yıl içerisinde belirli aralıklarla alımların yapılacağını ve bu alım sayılarının daha fazla olup olmayacağı konusunda henüz bir netlik olmadığını ancak çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Yeni hastaneler için 3 bin 900 personel alımını Mart ayında tamamlayacak. Alım yapılacak 16 bin kişilerin içinde doktorlar yer almıyor. Sağlık Meslek liseleri ve sağlık bölümlerinden çok sayıda üniversite mezunu genç var ve ağırlıklı olarak eğitim durumu göz önde bulundurularak üniversite mezunlarına öncelik tanınacağını ayrıca Lise mezunlarına da istihdam sağlamak amaçlarının olduğundan bahseden Recep Akdağ 17 bin şirket çalışanı temin edeceklerini söyledi.

Tavsiye :  7 Bin Bekçi Alımı Yapılacak İşte Başvuru Tarihleri ve Şartlar

Personel Alımı Ne Zaman Olacak?

Bakan Recep Akdağ’ın açıklamalarının içinde sevindirici bir haber de Mart ayı içinde personel alımlarının başlayacağı olması. Önümüzdeki ay 4 bine yakın çalışan alacaklarının üzerinde durduklarını belirten Sağlık Bakanı şu an için hangi kadrolar için alım yapılacağını açıklamadı. İlanlar yayınlandıktan sonra mobil uygulama üzerinden bilgilendirme yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir