Anasayfa / Personel Alımları / Sağlık Bakanlığı açıktan atama ile personel alımı yapılacak

Sağlık Bakanlığı açıktan atama ile personel alımı yapılacak

Sağlık Bakanlığı, açıktan atama ile personel alımı yapacak
Sağlık Bakanlığı, açıktan atama ile personel alımı yapacak. Devlet Personel Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı bünyesinde 2017 yılı icerisinde ilk defa ve yeniden atama kurası çekileceği açıklandı.

Yapılan açıklamaya göre, Sağlık Bakanlığı’na bağlu kamu kurum ve kuruluşmarına alınacak personeller alınacak. Alınacak personeller ise uzman doktor, doktor, uzman diş doktoru, diş doktoru ve eczacılık kadrolarına ilk kez ve yeniden atama kurası ile atama yalıpacak. Kuraya başvurular, 1 Mart 2017 tarihin saat 18.00’e kadar yapılabilecek. Atamaya şu anda devlet kamu kurumlarında gödev yapanlar başvuramayacaklar. 

Tavsiye :  Vakıf Katılım Bankası Personel Alımı Devam Ediyor

Açıktan atama nedir?

Açıktan atama devlet kurumlarında boş olan veya boşalan kadrolan atamalara denilmektedir.Bu yönde yapılan tüm atamalar olarak nitelendirilir. Açıktan atama izni, Devlet Personel Başkanlığı, Maliye Bakanlığı ve Başbakanlık tarafından verilmektedir. Devlet kurumlarına yapılan tüm atamaları kapsar. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu 86. maddesi, memurların disiplin cezası, geçici görev  ve görevden uzaklaştırılmaları nedeniyle yerlerine, kurum içinden veya başka kurumdan açıktan vekil de atanabiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir