Anasayfa / Gündem / Kredi Kartına Taksitle Cep Telefonu Nerden Nasıl Alınır?

Kredi Kartına Taksitle Cep Telefonu Nerden Nasıl Alınır?

Döviz kurlarının yükselmesiyle birlikte ülkemize ithal edilmekte olan elektronik ürünlerin alımı ciddi anlamda zorlaşmaya başladı. Avrupa ülkelerinde 1000 dolardan satılmakta olan bir cihaz ülkemize vergiler ile birlikte 4000 Türk Lirası üzerinden satılmakta.

Bu durum da doğrudan vatandaşın alım gücünde çok ciddi zorluklar meydana getirmekte. Ancak gelişen teknolojiden geri kalmak istemeyen vatandaşlarımız, bu alımı gerçekleştirebilmek için taksit imkanlarından faydalanmakta.

Bu süreçte vatandaşlarımız pek çok durumdan faydalanabilme imkanına sahip.

Taksitle cep telefonuna nasıl sahip olabilirim?

Taksitle cep telefonuna sahip olmak isteyenlerimiz için pek çok seçenek mevcut. Öncelikle birey, kullanmakta olduğu mevcut operatörde yer almakta olan kampanyalardan faydalanabilme imkanına sahip. 

Her geçen gün operatörler kullanıcılarını kendine daha çok bağlayabilmek için özellikle de yeni çıkan telefonlar için önemli taksit imkanları sağlıyor. Bu durumdan faydalanmakta olan milyonlarca vatandaş olduğunu da söyleyebiliriz.

Ev-Kur gibi pek çok büyük mağaza da akıllı telefon alırken senetle vadeli olarak akıllı cihaz sahibi olmanıza olanak sağlıyor. Bu olanak sayesinde kredi kartı sebebiyle meydana gelen faiz durumu ortadan da kalkmış oluyor.

Tavsiye :  İŞKUR İşsizlik Maaşı Başvurularında Büyük Artış

Özellikle de küçük kentlerdeki telefoncular ile vatandaş arasında çok sıkı bir ilişki söz konusudur. Birbirleriyle sürekli olarak görüşme halinde olan telefoncu ve vatandaş ilişkisi de önemli imkanlar sağlıyor diyebiliriz. Bu süreçte akıllı telefon sahibi olmak isteyen vatandaşlar, kredi kartsız olarak taksitle telefon sahibi olabiliyor.

Kredi kartıyla taksit imkanına sahip olabilirsiniz

Kredi kartı olan vatandaşlarımız ise herhangi bir firmadan taksit imkanından faydalanabiliyor. Geçtiğimiz yıllarda son gelen yasayla birlikte elektronik ürünler için maksimum 6 taksit olanağı sağlanmıştı.

Bu olanakla birlikte vatandaşlar kredi kartı kullanarak akıllı cihazlarını gönül rahatlığıyla kullanabilmekteler. Ancak bu süreçte daha yüksek miktardaki bir akıllı cihaza sahip olmak isteyen orta gelirli vatandaşlarımız daha çok operatör kampanyalarını tercih ediyor.

Operatör kampanyaları bazı cihazlar için 48 aylık taksit imkanı bile sağlayabiliyor. Öneğin ülkemizin en başarılı operatörü olan Turkcell, iPhone 6 64 cihazı için 24 ay taksit imkanı sağlamış ve büyük bir ilgi görmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir