Anasayfa / Hayvancılık Kredisi / Tavuk Çiftliği Devlet Teşviği Nasıl Alınır? Yumurta Çiftliği Nasıl Kurulur

Tavuk Çiftliği Devlet Teşviği Nasıl Alınır? Yumurta Çiftliği Nasıl Kurulur

Kanatlı hayvan yetiştiriciliği kurma projesi olanlar için finansman oldukça önemlidir. Yazımızda bu nedenle tavuk çiftliği maliyeti ve kazancı hakkında önemli detaylara yer vereceğiz. Tavuk Çiftliği Devlet Teşviği Nasıl Alınır? Yumurta Çiftliği Nasıl Kurulur işte detaylar…

Kanatlı hayvan yetiştiriciliği yapmak için yapılması gereken yatırım oldukça fazladır. Çünkü hem hayvanların bakımı ve onlardan elde edilecek olan ürün hem de bu işlerin gerçekleştirileceği ortamın kurulması ince detayların yerine getirilmesini gerektirmektedir. Bir çok kişi tavuk çiftliği kurmak istiyorum maliyeti ne kadar olur veya tavuk çiftliği aylık getirisi ne kadardır gibi soruları gündeme taşımaktadır. Biz de bu anlamda gerekli araştırmaları okuyucularımız için yaptık ve konu hakkında detaylı bir tabloyu elimizden geldiğince ortaya koymaya çalıştık. 

tavuk çiftliği açma maliyeti 

İlk olarak bu konuyu ele almamız gerektiğini düşündük çünkü bu iş alanına girişim yapacak olan bir girişimci için en kritik aşama işin açılması aşamasıdır. En yüksek maliyetin gerçekleştirildiği bu aşamada 30 bin kapasiteli bir çiftliğin yaklaşık olarak 250-350 bin TL maliyeti olduğunu düşünebilirsiniz. Pek tabii ki eksileri ve artıları olacaktır ancak gıda sektöründe iş yapacağınız için yatırımınızın yüksek olması ve kalite standartlarının yüksek tutulması gerekmektedir.

Tavsiye :  Arıcılık Kaz ve Hindi Yetiştiriciliğine Hibe Başvuruları Başladı! ( Yüzde 100'e Varan Hibe Desteği )

tavuk çiftliği aylık getirisi 

Aylık getiri için tahmini rakam vermek oldukça zor olacaktır çünkü yaptığınız işin kapasitesi, kalitesi ve pazarlama stratejileri getirinizi doğrudan etkileyecektir ve bu faktörler çoğu zaman dışsal etkenlerden ve doğal faktörlerden de etkilenmektedir. Ancak şunu söyleyebiliriz ki 30 bin kapasiteli çiftlikten elde edeceğiniz aylık gelir 40.000-50.000 TL civarında olacaktır. Bu gelirin maliyetlere giden kısmından sonra elde edeceğiniz aylık kâr ise ilk dönemlerde 4.000-5.000 TL olacak daha sonra ise artarak katlanabilecektir. Tabii ki bunlar birer varsayım olup sizin işe sarılmanızla orantılıdır.

tavuk çiftliği bakımı nasıl yapılır 

Tavukların bakımına ve temizliğine özen göstermeniz gerekmektedir. Hayvanların beslenme programları ve beslenme şekilleri de bu bakımın en önemli unsurlarındandır. Tavuk işleme, sulama ve atık tasfiyesi ekipmanlarınızın aylık olarak kontrol ve bakımları yapılmalı hayvanların aç veya susuz kalmaları, atık içinde kalmaları engellenmelidir. Zaten bu nedenle devlet tarafından tavuk çiftliği kurmak isteyenlerden çok sayıda belge ve evrak talep edilmektedir.

tavuk çiftliği devlet desteği ne kadar 

Tavuk çiftliği devlet desteklemesi için belirlenen hibe miktarı 30.000TL’dir. Bu destek ortaya yakın kapasitelerde bir tavuk çiftliği projesi için oldukça avantajlı bir destektir. Genç çiftçilere özel olarak hazırlanan bu destekleme tavuk çiftliği hibe destekleri 2019 başlığı adı altında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından duyurulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir