Anasayfa / Kosgeb Kredisi / TC Kimlik NO ile KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi sonuçları sorgulama

TC Kimlik NO ile KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi sonuçları sorgulama

İşletme sahiplerinin beklediği haber geldi KOSGEP başvurularını TC kimlik No’nuz ile öğrenebilirsiniz

KOSGEB tarafından verilen 50 bin TL faizsiz kredi için başvuran binlerce işletme sahibinin beklediği gün geldi ve sonuçlar açıklandı.

Bakan Naci Ağbay 2017 yılı kredi sonuçlarının 27 şubat tarihinde açıklanacağını belirtmiş ancak sonuçlar açıklanmamıştı. Bunun üzerine büyük tepkiler üzerine gündem olan sonuçlar açıklandı. Sonuçlara TC kimlik numaranız ile kosgeb.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

500 bin başvuru

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “İlk bir yılı ödemesiz, 36 ay vadeli ve sıfır faizli kredi KOBİ’lerimize verilecek. İnanın, bu devirde en yakın akrabalarınızdan ve dostlarınızdan bile bu şartlarda borç alamazsınız” demişti.

Tavsiye :  Kosgeb Devlet Destekleme Teşvik Kredisi ve Özellikleri

50 bin TL faizsiz kredi desteği 15 bin kişiye verildi. Bunlardan 206 bin kişi aranılan kriterleri sağlamasına rağmen destekten faydalanamamıştı. İkinci başvuru döneminin 6. gününde yapılan açıklamada 264 bin kişinin başvuru yaptığını ve bu başvuruların toplamının 500 bini aştığını belirtilmişti.

Başvuru sayısının artmasıyla beraber kriterlerde arttı ve bu başvuran kişilerden yalnızca 15 bin kişiye kredi desteği verildi.

SORGULAMAK İÇİN TIKLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir