Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / TEB’den Uygun Faiz Oranları ile Evlilik Kredisi

TEB’den Uygun Faiz Oranları ile Evlilik Kredisi

Ülkemizde artık ihtiyaçlarımızı eskisi gibi karşılamak kolay bir durumda değil. Günden güne bir çok zam ve vergilerle uğraşmaktayız. Alınan maaşlara yapıan zam oranının hayatımızdaki pahalılaşma oranına yetişememesi sebebi ile bir çok insan ihtiyaçlarını kaşılamakta zorlanmaktadır. Nakit bir birikim ile dolayısıyla konut ve ya araç satın almak da bir hayal oluyor. Bu gibi durumlarda da insanlar artık bankalardan kredi çekme yöntemine sıkça başvurmaktadır. 

Yeni evli veya evlenecek olan çiftlere de en büyük sıkıntılarını bu konuda yaşamaktadır. Evlenen çiftlerin cebinden bir anda yüklü bir miktarda para çıkışı olabilmektedir. Bunun önüne geçemeyen evlenecek çiftler de kredi yöntemi aracılığyla nakitlerine kavuşabilmektedir. 

Krediler banka tarafından müşterilerine sunduğu bir nakit yardımı olarak düşünülüebilir. Bu işlem dolayısında kendi ihtiyaçlarına göre kredi çekme talebinde bulunan müşterilere bankalar belirli şartlar altında kredi imkanı sunmaktadır. Önceden belirlenmiş kredi faiz oranı ve vade şartları ile birlikte bankalar kredi vermektedir. Evlenecek olan çiftler ise Türkiye Ekonomi Bankası olarak da bilinen TEB’den evlilik kredisi çekebilmektedir. Bu kredi ile birlikte düğün masrafları, beyaz eşya gibi harcamalar yapılabilmektedir.

Tavsiye :  Kredi Çekmek İstiyorum Ama Bankalar Kredi Vermiyorlar! İşte Kredi Çekmek için Gerekenler!

KREDİ ŞARTLARI NEDİR ?

TEB evlilik kredisi çekmek isteyen kişiler bankanın bireysel ihtiyaç kredisi kısmından faydalanmaktadır. Bu kredi üzerinden başlatacakları başvuruları ile birlikte krediye sahip olma imkanı olan evli çiftler artık harcamalarını kolaylıkla yapabilecek.

TEB evlilik kredisi kullanmak isteyen kişilere banka, 36 ay vade ile birlikte faiz oranı olarak da %1,65’i gösteriyor. Bu şartlar altında 20.000 TL kredi çeken bir kişinin ödeyecek olduğu aylık tutar ise 544 TL olarak gözüküyor. 24 ay vade ile ödeme yapmak istenirse, bu sefer de aylık kredi ödeme tutarı 751 TL olarak gözüküyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir